«Пластилінові» книги створюють у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 22 Липня 2014 о 20:26    827 переглядів

Створювати книги по-новому спробувала художниця Ганна Осадко. Ілюстрації до дитячих видань тернополянка не просто малює, а виліплює їх із пластиліну.

Панні Ганна працює ілюстратором близько п’ятнадцяти років, та в один момент, розповідає, їй забракло кольору. Тому художниця вирішила поексперементувати – виліпити картину із пластиліну. Зараз тернополянка – єдина в Україні використовує нову техніку. Її світлини є окрасою трьох дитячих книг.

ГАННА ОСАДКО, художник, ілюстратор

«Спочатку я беру малюю це все більш-менш подібну ілюстрацію на папері, тоді беру великий цупкий картон, чим більшого формату, тим краще, малюю там, тоді починаю ліпити елементи, наліплюю, ці елементи. І дуже прикро, що ці роботи не є довговічними, тому що максимум, що вона витримує, – це одне літо».

На створення зображення потрібно близько п’ятнадцяти годин. Опісля виліплену із пластиліну картину фотографують, і вже у вигляді світлини вона потрапляє на сторінки книги. Серед переваг, розповідає Ганна Осадко, об’ємне та чітке зображення. Мультиплікаційні герої постають наче живі. Найбільше, розповідає художник, вона полюбляє виліплювати тварин. Гортаючи книгу, жартує Ганна, здається, що от-от якесь звірятко вистрибне серед сторінок.

ГАННА ОСАДКО, художник, ілюстратор

«Це тварини, при чому вони в мене завжди дуже кумедні, мультяшні тварини. Кожна тварина має якийсь свій характер. І мені дуже подобається робити дуже реалістичне зображення рослини. Я навіть маю з собою атлас рослин завжди, коли я ліплю, відкриваю рослини і детально-детально всі ці рослинки промальовую з пластиліну».

Уже близько трьох років ілюстратор Ганна Осадко виліплює картини. Розповідає, робота сезонна – найзручніше працювати взимку. Улітку ж пластилін топиться в руках. Вага найоб’ємнішої роботи художниці – три кілограми. Картини, каже майстриня, не довговічні – милуватись ними можна лише кілька місяців. Зараз в наявності у художниці є лише шість зображень. Та Ганна Осадко уже виліплює нові.

залишіть коментар