Тернополяни все частіше пересідають на екологічно безпечні велосипеди

Автор:     Опубліковано: 17 Липня 2014 о 19:48    131 переглядів

Все частіше тернополяни із задушливих автомобілів пересідають на екологічно безпечні велосипеди. Швидко, зручно та ще й для здоров’я корисно.

ОЛЕНА ЮРИК, кореспондент ІНТБ

«Серед людей по тротуарі насправді рухатись незручно. По дорозі – небезпечно. Тому як вберегти себе та свій двоколісний транспортний засіб, дізнаємося далі».

Рухаючись велосипедом, обов’язково потрібно дотримуватись правил дорожнього руху, кажуть у ДАІ. До чотирнадцяти років радять пересуватись лише пішохідними доріжками. Якщо ж Ви уже досвідчений «велогонщик», то краще їхати по крайній правій смузі обабіч дороги.

ВАСИЛЬ БАРАНОВСЬКИЙ, начальник сектору профілактичної роботи УДАІ в області

«Велосипедист є повноцінним учасником дорожнього руху, як і водій, як і пішохід. Значить, велосипедист рухається по краю проїзної частини або по обочині».

Якщо все ж Ви вирішите пересісти на велосипед, то варто запам’ятати декілька правил. Перехрестя переїжджати заборонено, його зі своїм двоколісним другом необхідно перейти пішки. Не можна також повертати ліворуч при двох і більше смугах в одному напряму.

Тернополяни розповідають, правил намагаються дотримуватись. Але у місті зручніше було б пересуватись по велосипедних доріжках.

ВАСИЛЬ, велосипедист

«По дорозі їхати зручніше, оскільки в нас дуже високі бордюри і постійно стрибати по них досить незручно. По-перше, портяться велосипеди, ну, і, по-друге, це зупиняє швидкість, скажемо так, нашого руху».

АНДРІЙ, велосипедист

« Зазвичай я їжджу по дорозі, адже це займає менше часу на пересування. – А не страшно їхати по дорозі? – Так, як я багато років катаюсь, то вже звик, то не страшно. Але багато починаючих є, і їм це дуже погано, також зважаючи на те, що немає велодоріжок».

Андрій – досвідчений велосипедист. У нашому місті, розповідає хлопець, двоколісний транспорт є найбільш альтернативним способом пересування. Та уже близько місяця Андрій ходить пішки.

АНДРІЙ, велосипедист

«Крали двічі велосипед. Він був, в лапках, пришвартований, так, спеціальним тросом. Поцупили перший раз зі сходової клітки і другий раз також поцупили зі сходової клітки».

Аби не поцупили Ваш двоколісний транспорт, радять в Асоціації велосипедистів, не лінуватись та зберігати його не на вулиці чи сходовій клітці, а зрештою вдома.

Не менш уважними також потрібно бути й до себе. Щоб не травмуватись, краще користуватись шоломом, налокітниками та наколінниками. Особливо пильними варто бути в темну пору доби.

РОМАН ЗАДОРОЖНИЙ, співзасновник Асоціації велосипедистів

«Обов’язковими є певні світло-відбиваючі елементи. Спереду це, бажано, фара, ззаду теж фара. Максимально це світловідбивачі, ці світловідбиваючі ленточки якісь різноманітні. Крім того, себе бажано також виділити, тобто якась яскрава робоча желетка чи спеціально для велосипедистів зроблена зі смугами світло відбиваючими. Це зайвим ніколи не буде».

У Тернополі, коментують в міській раді, уже є проект створення велосипедних доріжок. Та втілювати в життя його будуть наступного року.

 

 

залишіть коментар