В області вже живе майже 400 переселенців

Автор:     Опубліковано: 10 Липня 2014 о 20:48    598 переглядів

382-є покинули рідний дім, бо жити під кулями вже несила. Тернопільщина приймає переселенців з районів АТО та Криму. Для дорослих шукають роботу, житло, а для малюків –дитячі садочки та школи. Волонтери кажуть, готові приймати людей і надалі, місце обіцяють знайти кожному.

Майже чотири сотні переселенців з районів АТО та окупованого Криму, вже обживаються у нас, в області. Аби якомога швидше допомогти таким вимушеним мігрантам, приймають їх цілодобово. Чимало тих, хто не за власним бажанням втікає з рідного дому – молоді мами з малюками.

НАТАЛІЯ ГЕСЮК, психолог УДСНС в області:

” З зони АТО до нас приїжджають жінки з маленькими дітьми з ними треба проводити особливу роботу, бо в дітей неспокій, тривожність, вони погано сплять. Дорослі також відчувають безпорадність, бо переселяються у нове місто, йдуть на нову роботу, абсолютно з нуля треба все починати”.

Надзвичайники, волонтери, активісти та навіть чиновники тепер працюють спільно. Новоприбулих зустрічають на залізничному, чи автовокзалі та доправляють до місць тимчасового проживання. Волонтери допомагають  їм в пошуках житла і роботи,  працівники соціальних служб дають речі першої необхідності. Проте у першу чергу, кажуть, беруться  за переселенців психологи.

 

залишіть коментар