З 1 липня зросли тарифи на комунальні послуги

Автор:     Опубліковано: 1 Липня 2014 о 21:51    854 переглядів

Відтепер комунальні послуги українцям обходитимуться дорожче. Не оминули зміни і тернополян. Ще раніше зросли ціни на газ та електроенергію. Тепер – більше платитимемо за воду, холодну і гарячу, а згодом – і за опалення. Так, послуги водопостачання та водовідведення замість 5 гривень 48 копійок, як це було раніше, тепер обходитимуться майже у 7 з половиною за кубометр.

Подорожчало і гаряче водопостачання. Досі на одного мешканця при відсутності лічильника по місту діяв єдиний тариф. Тепер таких два – в залежності від того, який будинок.

ВОЛОДИМИР ОНИШКІВ, заступник директора з економіки КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Встановлюється тариф для будинків, в яких рушникосушки підєднані до системи централізованого гарячого водопостачання. Розмір його – 21 гривня 86 копійок. А діючий тариф – 15 гривень 71 копійка. І другий тариф – це для будинків, в яких відсутні рушникосушки, які підєднані до системи централізованого гарячого водопостачання. Тариф становить 20 гривень 34 копійки».

Вже з першого серпня платитимемо по-новому і за теплопостачання – лише під час опалювального сезону. В інші місяці за опалення грошей не братимуть.

ВОЛОДИМИР ОНИШКІВ,заступник директора з економіки КП «Тернопільміськтеплокомуненерго»:

«Зараз плата на послуги централізованого опалення становила 1 гривня 30 копійок щомісяця протягом року. Плюс 4 гривні 89 копійок під час опалювального сезону. Новий тариф – нарахування за цим тарифом почнеться з опалювального сезону. І тариф буде діяти тільки під час опалювального сезону. Розмір нового тарифу – 8 гривень 12 копійок».

За підрахунками, каже Володимир Онишків, в рік це обходитиметься приблизно на 10 відсотків дорожче, ніж зараз.

А от квартплата, кажуть в міському управлінні житлово-комунального господарства, поки що залишиться та сама, що і раніше.

НАДІЯ КРАВЕЦЬ, начальник фінансово-бухгалтерського відділу міського управління ЖКГ:

«На сьогоднішній день немає ніяких підстав піднімати тарифів на утримання будинків, споруд і прибудинкових територій. Чому? Тому що, згідно  постанови Кабінету Міністрів, 869 зі змінами, для того, щоб підняти тарифи на утримання будинків і споруд, необхідно мати заключення інспекції цін. Даного заключення не має ні одне підприємство».

Тернополяни, яких зустріла наша знімальна група, хоч і від всестороннього подорожчання не в захваті, однак, здебільшого, намагаються ставитися до таких змін з розумінням.

«Та звичайно, що… Але при таких умовах вимушене. Що зробиш, будем терпіти, аби було добре».

«Я в ужасе. Потому что я пенсионерка, и одна. Я не знаю, мне на житиё не хватает, а тут еще платить все эти… Это вообще».

«Ну, дуже шкода, що дорожчає. Бо пенсіонерам важко виживати».

В управлінні житлово-комунального господарства заспокоюють – тарифи, в порівнянні з іншими областями, не найвищі. Скоріше, навіть навпаки. І нагадують: для малозабезпечених передбачені компенсації. Щоб їх оформити, слід звертатися в міське управління соцполітики. Щоправда, за словами Надії Кравець, зі згаданого, відшкодовуватимуть лише витрати на опалення та газ.

залишіть коментар