Живописну виставку «У нашім раї на землі…» презентував Микола Шевчук

Автор:     Опубліковано: 8 Липня 2014 о 21:30    1 870 переглядів

Справжній патріот Микола Шевчук розповідає, що понад усе вболіває за долю країни. Тому залишитись осторонь не міг. Свої переживання висловив за допомогою пензлів. Виставка «На нашім раї на землі…» – це результат тридцяти років роботи художника. Представив живописець також свої недавні полотна, що приурочені подіям на Майдані. До слова, закінчував їх лише за кілька днів до експозиції. Темою усіх картин, розповідає Микола Шевчук, є історія України.

МИКОЛА ШЕВЧУК, художник

«Твори, які тут є сьогодні, можна зауважити, що вони пов’язані з древньою історією України, з трипільською культурою, з княжою добою, з козацькою добою, з літературними шедеврами наших найвідоміших класиків поезії, письменництва».

Пишається Микола Шевчук усіма своїми полотнами. Кожне для художника – особливе. Та однією із найбільш пам’ятних є нещодавно написана картина «Прихилилось небо», яку він присвятив своїй онуці. Полюбляє митець також ілюструвати вірші Тараса Шевченка та Святе Письмо. Кілька робіт Миколи Шевчука прикрашають шкільні хрестоматії.

МИКОЛА ШЕВЧУК, художник

«Передання прийдешнім поколінням, молоді, передання отих всіх скарбів, які є в нашій культурі, в нашій історії, це дуже важлива річ, тому що без пам’яті те, що в нас було, всього позитивного, майбутнього бути не може. Щоб бути патріотом, треба знати, чим гордитися.».

Деякі з представлених на виставці робіт уже експонувалися у Києві під час революційних подій. Працює художник Микола Шевчук у фолькмодерному спрямуванні.

НАДІЯ НОВІЦЬКА, директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей

«Звичайно, стиль написання не кожному зрозумілий, тому що це тільки художник, він собі обрав такий фольк сьогодні, модерновий такий, але це цікаво. Я думаю, що це буде цікаво відвідувачам».

ДАРІЯ ЧУБАТА, голова міського товариства «Просвіта»

«Вражень настільки багато, що не встигаєш, розбігаються оченята, і думаєш – Боже, справді Господь дає кожному якийсь талант, і якщо людина вміє цим талантом скористатися, то вона дає отакі шедеври».

Живописну виставку «На нашім раї на землі…» від Миколи Шевчука можна переглянути до 7 серпня у Тернопільській міській бібліотеці №4. Далі експозиція попрямує на Рівненщину.

 

 

залишіть коментар