Гуляти, коли сонце високо, а потім ретельно себе оглядати. Це мінімум порад – аби звичайний укус кліща не переріс у каліцтво, а такі випадки – вже не така й рідкість, кажуть лікарі. Проте коли гуляти найнебезпечніше та що робити, якщо комаха таки вкусила – просто зараз.
Маленька комашка – великі проблеми. Попри те, що чуємо про небезпеку укусів кліща – все одно йдемо в ліс. Хвороба Лайма – ось можливий найгірший варіант. Якщо її вчасно не діагностувати – ураження нервової системи, параліч та навіть смерть. З кожним роком, кажуть лікарі, випадків зараження в нас більшає.
МАРІЯ ПАВЄЛЬЄВА, епідеміолог:
“Якщо в 200-му в нас були зареєстровані перші 2 випадки захворювання, то вже в 2013 – їх кількість сягнула 71. Відповідно захворюваність населення зросла майже в 39 разів”.
Кліщі активні практично цілий рік. Полюють з початку осені і до самої зими. Епідеміологи застерігають, сховатись від них фактично нема як: живуть у лісах, парках, дворах, навіть дитячих майданчиках.
ОЛЕНА АВСЮКЕВИЧ, епідеміолог:
«Кліщі нападають за любої погоди. В спекотні дні вони менш активні, найбільше – десь з 8 до 11 ранку, коли ще немає тої спеки, такого сонця сильного, а потім їхня активність посилюється з 5 по 20 годину».
Якщо ж комаху на собі таки знайшли – негайно несіть в лабораторію. Небезпечна хвороба, якщо її вчасно не знайти, може привести до справжньої біди. Щоб перевірити комашку, змушені будете заплатити майже 30 гривень, себе – півсотні.
ЮЛІЯ КРАВЧУК, в.о. завлабораторії особливо небезпечних інфекцій:
“За поточний рік ми вже зробили приблизно 24 аналізи, результати є позитивні. Приблизно в 9 – виявили позитивний результат».
Всього в Україні вже за півроку хворобою Лайма через кліща заразилось 50 людей. Лікарі радять, оглядати після прогулянок не лише себе, а й домашній улюбленців.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.