З вересня за парти місцевих освітніх закладів сядуть «нові» учні. Кількість переселенців зі Сходу та Півдня України, які хочуть навчатись у Тернополі, збільшується.
Діти зі Сходу та Півдня України, що через військові дії були змушені переїхати у наше місто, восени розпочнуть навчатись у Тернополі. Три десятки з них підуть у садочки, трохи більше сорока – до школи. І ці цифри ще не є остаточними, кажуть у департаменті освіти.
ОКСАНА ПРИШЛЯК – головний спеціаліст департаменту освіти і науки ОДА
«У загальноосвітні школи влаштовано в загальному дев’ятнадцять дітей з Автономної Республіки Крим і Севастополя, а саме – четверо дітей із Слов’янська, одна дитина із Краматорська, одна дитина із міста Маріуполь Донецької області та одну дитину з Луганської. Дуже багато дітей в таких школах номер двадцять чотири навчається, четверта школа відзначилась прийомом дітей».
Станом на сьогодні шістнадцять осіб з Криму точно здобуватимуть у Тернополі вищу освіту. Але тих, хто цього хоче набагато більше. Лідером серед вишів по кількості поданих заяв від абітурієнтів-переселенців є педагогічний університет.
ПАВЛО ЧОПИК – відповідальний секретар приймальної комісії ТНПУ
«Станом на закінчення подачі документів в нас було сто шістдесят дві заяви, які подали абітурієнти зі Сходу та з Криму. На момент зарахування оригіналів практично не було. Точно знаю, це було двоє абітурієнтів з Криму, які дійсно хочуть навчатись у нас, і на п’ятий курс, на українську філологію, переселенець з Краматорська».
Нагадаємо, термін подачі документів у місцеві виші закінчився. Навчатись у нашому місті від тепер можна тільки після переведення з іншого освітнього закладу. Скористатись такою можливістю вирішили одинадцять студентів. Усі в педагогічний університет. Навчатись переселенці будуть і в економічному.
КАЗИМИР ВОЗЬНИЙ – відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ
«За нашою оперативною інформацією з Донецької області в нас подано дев’ятнадцять заяв, з Луганської області – чотирнадцять заяв, ну, і десяток заяв – з Автономної Республіки Крим. Тобто, якщо консолідовано оцінювати цю проблему, то десь сорок п’ять, п’ятдесят».
Найзатребуванішими спеціальностями, розповідають освітяни, серед переселенців є початкова освіта, образотворче мистецтво, математика, фінанси та комп’ютерні й інформаційні технології.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.