Поки сотні людей сидять без роботи, власники Лановецького цукрового заводу вивозять обладнання. Із такими звинуваченнями працівники пікетували підприємство. Чи запрацює цьогоріч виробництво, дізнавались наші кореспонденти.
Півроку на виробництві і ще стільки ж – на біржі – такий робочий графік працівників Лановецького цукрового заводу. От тільки підприємство свою діяльність призупинило й сотні людей залишились на вулиці. Без виплат на біржі праці й без контракту на наступний рік. Де знайти нову роботу, люди не знають.
п. АЛЬОНА – пропрацювала на заводі 10 років
«Ми збиралися тут в квітні місяці. Нам сказав директор, потрібно зекономити, ми мусимо, там хлопці ходили, декілька чоловік, мусимо їх зараз поставити в центр зайнятості, а тоді ми з першого червня викликаємо вас всіх на роботу. Нікого з першого червня не взяли. Прийшло діло до п’ятнадцятого червня, добре, з п’ятнадцятого червня. Ми згідні. Минулий рік ми вийшли з першого липня. Чекали першого липня. Ніхто нас з першого липня. Вкінець ми в липні місяці збиралися, знов клятвено обіцяли, з п’ятнадцятого серпня ми будемо на роботі. На даний момент взагалі директор у нас у відпустці».
Забезпечити такою кількістю робочих місць Лановеччина не в змозі. В районній держадміністрації кажуть, бояться навіть думати, що завод не відновить виробництво. Адже підприємство дає роботу багатьом місцевим жителям.
п. АЛЬОНА – пропрацювала на заводі 10 років
«Я в сезон маю п’ятий розряд, я отримую чотири тисячі, наприклад, зарплати. Це є великий плюс в мій сімейний бюджет, а цього року я без копійки. Роботи в Лановецькому районі нема. Як хочеш, так і виживай, зветься».
Дізнались працівники також, що з їхнього заводу власники потайки вивозять обладнання.
п. МИКОЛА – пропрацював на заводі 32 роки
«Прийшла інформація, що вивозять обладнання. Зняли ваги цукрові в цукровому складі, зняли автомат у вакуумному апараті. Ми вчора не дали її вивезти, люди встали і не дали її вивезти. Починають розбирати. Наша думка така, якщо не хочуть завод пускати, нехай виставляють на аукціон».
Цукровий завод є приватною власністю, тому вплинути на дії власників районна влада не може. Але розповідає, вони ведуть переговори з директором підприємства.
ІВАН ДРУЗЬ – голова Лановецької районної держадміністрації
«І на першій зустрічі був присутній головний інженер, з яким ми разом прийшли на територію заводу, оглянули обладнання, яке було демонтоване. І на його запевнення, значить, обладнання нікуди не вивезене, воно є демонтоване».
Голова держадміністрації розповідає, власники демонтують обладнання, щоб допомогти іншим районним заводам. Спілкувався Іван Друзь також із власником підприємства в Ланівцях.
ІВАН ДРУЗЬ – голова Лановецької районної держадміністрації
«Десь його позиція така, що є власники заводу, які хочуть вивозять, хочуть не вивозять обладнання, але все-таки ми десь дійшли спільної позиції про те, що має перш ніж вивозити будь-яке обладнання, щоб не створювати соціальну напругу, мають людям пояснити, для чого це робиться».
Чи залишиться цукровий завод без обладнання та працівників, на разі не відомо.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.