Активісти вимагають від влади прирівняти військових АТО до учасників бойових дій

Автор:     Опубліковано: 5 Серпня 2014 о 19:28    309 переглядів

Прирівняти військових АТО до учасників бойових дій, які зараз відстоюють честь та гідність української держави на Сході, незалежно доброволець він, чи ні, вимагають активісти тернопільського Автомайдану. Вслід за багатьма містами західної України збір підписів з такою вимогою проводитимуть у Тернополі до п’ятниці. Акція має назву «Брат за брата».

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, голова ГО «Автомайдан Тернопіль»

«Їх прописують, як охоронців громадського порядку, а не як учасника бойових дій. Ви бачите пільги, які надаються учасникам бойових дій, а які пільги надаються охоронцям громадського порядку. І ми можемо зрозуміти, які охоронці громадського порядку, якщо там реально йде війна. Тобто ми вимагаємо і збираємо підписи людей, і вимагаємо у Президента, щоб всіх людей, всіх бійців, які приймали участь у зоні АТО, щоб їм всім було надано звання учасника бойових дій. Тобто зі всіма витікаючими звідти наслідками».

У центрі міста наче на виставці демонструють набої, якими стріляють по наших хлопцях у зоні АТО. Також там можна побачити, чим відстрілюються українці.

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, голова ГО «Автомайдан Тернопіль»

 «Активісти привезли зі Сходу кусочок «ГРАДу», кусочок міни і патрони великого калібру – це на зразок того, чим обстрілюють наших бійців. І збоку стоїть маленький снаряд калібру 7.62 гільзи. Це чим відстрілюються. Тобто наші бійці, які йдуть зараз воювати у зону АТО, вони навіть не мають права на спецзасоби».

Тернополяни в один голос кажуть, таку ініціативу Автомайдану підтримують. Адже у хлопців на Сході велика місія – відстояти цілісність і незалежність України. За це їм мають бути вдячні усі.

АННА, тернополянка

«Чому хлопці мають бути незахищені і бути без ніяких прав? Їхні права повинні захищатися. Вони воюють за нас. Вони охороняють нас і наше життя. Це наша країна. Тому там є мій підпис».

СВІТЛАНА, тернополянка

«В мене похресник на східному фронті і я дуже за них переживаю. Я хочу, якщо вони будуть чи поранені, чи не дай Боже люди втратять годувальника, щоб їх сімї були захищені і всі діти. Тому що там багато дітей. 20 років – я вважаю то дитина, а він нині нас захищає. Він повинен мати всі права. Що військовий, що доброволець, що Національна гвардія – немає різниці. Вони нас захищають. Їм потрібна від нас якась допомоги і якась подяка і вдячність».

ВІКТОР, тернополянин

«Треба підтримати хлопців. Їм ж важко буде після цього. Взагалі психологічний стан після цих боїв, що хлопці там зараз переживають. Це ж не так просто. 20-ти річних хлопців обстріляли «ГРАДом» і всім що є».

Збір підписів у Тернополі триватиме до п’ятниці у різних куточках нашого міста. Потім ініціативу Автомайдану продовжать у Чернівцях.

залишіть коментар