Чи будуть навчатись учні шість днів на тиждень?

Автор:     Опубліковано: 5 Серпня 2014 о 19:26    1 437 переглядів

Збільшення зимових канікул та навчання по суботах прогнозують учням Тернопільщини. У зв’язку з можливим припиненням постачання газу в Україну, департамент освіти вирішив відкоригувати навчальний рік. Аби вчасно здати іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, уже з вересня школярі можуть працювати на один день більше.

Навчання в освітніх закладах області, як і щороку, розпочнеться без змін. За парти учні сядуть не раніше першого вересня, кажуть в департаменті освіти. Та, зважаючи на ситуацію, яка склалась у країні, відкоригувати навчальний план все ж повинні.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ТОДА

«Газу немає. В нас 847 навчальних закладів по області, тільки середньої школи. За попередніми підрахунками, якщо ми, скажемо, один місяць не будемо вчитися, це будуть зимові канікули, то приблизно до 3,5 мільйонів кубометрів економиться газу».

Серед можливих пропозицій – уроки в суботу. Це дозволить учням продовжити зимові канікули та не відставати у навчанні. Та рішення ще не точне, кажуть в обласному департаменті освіти. Аби воно набрало чинності, його має затвердити Міністерство. На даному етапі освітяни радяться з експертами та вивчають суспільну думку.

ОЛЕКСАНДРА та АНАСТАСІЯ, школярки

«– Це буде дуже важко. – Тільки один вихідний. Надіємось, що будуть скорочені уроки. Так? – В суботу».

СОФІЯ, школярка

«Добре, мені здається це. І для дітей добре, бо всі люблять зимові канікули. І це буде набагато довше».

Варіант навчатись дистанційно також розглядають в департаменті освіти. Аби вчасно здати іспити та зовнішнє незалежне оцінювання, зі своїми педагогами учням пропонують спілкуватись у мережі Інтернет.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ТОДА

«Тобто під час оцих канікул все одно учень буде мати контакт зі своїм педагогом, своїм вчителем і буде отримувати завдання, буде їх виконувати, будуть спілкуватися чи будуть відеоконференції проводити».

Батьки учнів розповідають, готові іти назустріч освітянам.

СТЕПАН, батько 2-ох школярів

«Позитивно, у зв’язку з тим, що проблеми з опаленням в зимовий період. І зимою треба зробити на цілий січень канікули дітям. І треба віднестись до цього з повним розумінням до цієї ситуації».

З вищими навчальними закладами, кажуть в департаменті освіти, простіше. Вони самостійно можуть корегувати період канікул.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ТОДА

«Сесія в них зимова, весняна. Вони можуть так ущільнити. І починати, наприклад, на початку грудня. Це вже буде сесія. Але це вже, скажемо, не є аудиторна робота така. А це є вже здача, перездача».

Аби розповісти та підготувати до подій в Україні, кажуть в департаменті освіти, учням відповідальніше будуть викладати дисципліну «Захист Вітчизни». Включити освітяни хочуть також уроки спелеології та скелелАзіння.

5 Comments

 • що за ди*** це придумав краще би думав як країну вільною і європейською зробити.Ви що хочете аби діти взагалі перестали вчитися???

 • В нас на Дніпропетровщині, також хочуть так зробити. Але в нашій школі намає газу, то чому ми маємо страждати. Я також вчитель. Як можна навчатись і працювати з одним вихідним?! Шахтарі та працівники супермаркетів мають більше вихідних. Як можна відвідувати рідних, якщо вони далеко? Як можна випрати дитині форму, коли вже холодно?

 • Ви думаєте, що явка по суботах буде така як в інші дні тижня? Моя дитина навчається в 4 класі і ябачу як їм зараз важко в школі. По суботах в школу ніхто не буде ходити. Ви це хочете зробити для “галочки”. Коли школу закривали на додаткові канікули і діти місяць не навчались, то якось обійшлись без субот, а за рахунок ущільнення програмового матеріалу. І дурніше від цього діти не стали.

 • Учениця 10 класу,Уманського р-н

  Я надіюсь що це розповсюджується не на всі області,бо якщо так,то це жахливо,будем надіятись на краще,і до того ж моя школа опалюється вугіллям,то не ма чого економити,ті лишні 14 днів нічого не дадуть!

 • Пункт 1: Явка в суботу
  Р******** завжди знайдуть день коли не йтимуть до школи і купу причин до них (пятниця – та то ж останній день — чого пертися) Для уникнення такої проблеми існують, не повірите, – БАТЬКИ ЯКІ ПОВИННІ КОНТРОЛЮВАТИ цей процес.
  Пункт 2: Бідні вчителі
  Хм, цікаво скільки людей знає що переважно у вчителів не 2 , а 3 вихідні дні (один посеред тижня) + не кожного дня вони сидять в мороженій школі з 9:00 до 15:30 , це залежить від того скільки уроків має вчитель, до прикладу 1 ий урок в нього — 2 (для учнів), з 10:00 , потім можуть бути вільні години — а потім останній — 5.і він преспокійно, о 14 00 топає додомцю. Про розклади взагалі окрема тема. Наші дорогі вчителі не розуміють що дитині не дуже думається коли 6 ий урок математика і т.д АЛЕ ЗАТЕ ………ЇМ не потрібно сидіти зайву годину і МЕРЗНУТИ “на тій проклятій роботі”. Воістину бідні………вчителі.
  Пункт 3: Вільна і Європейська країна
  у нас буде тоді, коли люди навчаться вільно і логічно мислити, а для того треба :50г попелу із 100 літнього дуба + сльоза вдови + стружка з мідної монети + ложка свяченої води — все це рівномірно нанести на підошву правого черевика і-і-і-і-і-і-і-і…………. що є сили дати під зад тому хто не хоче витися!!! А тепер забудьте цей рецепт і просто поясніть своїй дитині що ТРЕБА ВЧИТИСЯ , аби не вирости таким ідіотом, як той що протирав золотий сральник!

залишіть коментар