Чи готові заклади освіти до нового навчального року?

Автор:     Опубліковано: 19 Серпня 2014 о 19:31    228 переглядів

 

 

Чи не важко буде навчатись у суботу? Як зекономити газ під час канікул? Та скільки нових учнів зі Сходу та Півдня країни будуть здобувати освіту у нас? Відповіді на ці та інші питання знає Олена Юрик.

Ключовим питанням серед освітян залишається навчання по суботах. Щоб не обтяжувати учнів, у департаменті освіти розробили деякі рекомендації, дотримуватись яких радять, зокрема, у школах.

 ЛЮБОМИР КРУПА – директор департаменту освіти і науки ОДА

«Ми свої кроки узгодили із санепідемстанцією, і вони рекомендують. Тому що наші директори хочуть так-от, наприклад, зробити одну суботу і розклад перенести за понеділок, за вівторок і так поїхали, поїхали. Отже, в даному випадку це, звичайно, йде перенавантаження. І ми рекомендуємо, знову ж таки рекомендуємо, щоб ці розклади були узгодженні з нами, з санепідемстанцією».

Уроки у вихідний день зекономлять газ та продовжать канікули ще на один місяць. Та є в області й такі навчальні заклади, яким дотримуватись рекомендацій не потрібно. Переходить Тернопільщина також на альтернативне паливо. Чиновники кажуть, до початку жовтня перереформують близько двадцяти закладів освіти.

 ОЛЕГ СИРОТЮК – готова Тернопільської ОДА

«В нас є школи, які є на твердопаливних котлах або є на бічному опаленні, де вже є економія. І ці школи, в них якраз ситуація, коли їм не є дообов’язково проходити на суботні навчання, тому що їхні заходи, які вони вжили по економії коштів на енергоносії, дозволяють їм навчатись згідно уставленого графіку».

Усього в області більше восьми ста загальноосвітніх навчальних закладів та близько ста тисяч школярів. На якість навчання, кажуть в обласній державній адміністрації, чи не найсильніше впливає професіоналізм учителя. До слова, вперше за десять років кількість освітян збільшилась. Поряд із тим є проблема працевлаштування молодих спеціалістів.

НАТАЛКА МИХНО – заступник голови ОДА

«В нас сьогодні в загальноосвітніх навчальних закладах працює 2185 педагогічних працівників пенсійного віку, з них 1881 вчитель, 126 директорів шкіл, 91 заступник директора школи, 73 вихователі і 11 педагогів-організаторів. Натомість, є проблема із працевлаштуванням молодих спеціалістів – лише 468 молодих спеціалістів влаштовані».

До нового навчального року не дуже готові й садочки. Усього в області їх більше п’ятсот шістдесяти. Та у Зборівському й Кременецькому районах, кажуть в ОДА, їх не вистачає.

ЛЮБОМИР КРУПА – директор департаменту освіти і науки ОДА

«Такі дошкільні навчальні заклади зараз в нас реально в сільській місцевості відвідує 82 відсотки, в міській місцевості відвідує 80 відсотків. Але, знаєте, в чому ще проблема, в тому, що, наприклад, в сільській місцевості, якщо говорити про дошкільні навчальні заклади, їх є до сорока, в міській, а в сільській місцевості їх є більше двохсот».

Немає проблем на Тернопільщині, кажуть в департаменті освіти, зі сільськими школами. Їх кількість повністю задовольняє область. Не вистачає хіба що транспорту, який би розвозив учнів. На сьогоднішній день Тернопільщина придбала близько вісімдесяти автобусів, проте одинадцять одинадцять віддали на потреби АТО.

залишіть коментар