Громадські активісти принесли під ОДА «заквітчану» шину

Автор:     Опубліковано: 6 Серпня 2014 о 20:11    220 переглядів

Представники семи місцевих громадських організацій сьогодні зібралися під стінами «білого дому». З собою прихопили автомобільні шини. Активісти розповідають: прийшли, бо хочуть, щоб громадськість могла контролювати діяльність органів виконавчої влади. Для цього, зокрема, потрібно, щоб при облдержадміністрації створили нову громадську раду, куди б увійшли і активісти. Запевняють, раніше вже зверталися до голови, втім, поки що безрезультатно. Підготували і відповідну заяву, яку мали передати особисто Олегу Сиротюку. Втім, замість очільника адміністрації вийшов його заступник Леонід Бицюра. Останній запевнив: процес переформатування громадської ради вже триває. Одним із вдалих рішень Леонід Бицюра вважає створення подібних органів і при департаментах та управліннях. Представники кожної такої ради увійшли б в загальну раду при ОДА.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Ми маємо два склади громадської ради при ОДА, які ще створені при Хоптяну, які між собою, фактично, сперечаються за свою легітимність. Фактично, строк їх повноважень ще не вийшов, і вони по законодавству, фактично, є ще діючими.Але ясно, що нас не задовольняє їхній склад. Ми зацікавлені в тому, щоб оновити вже склад відповідно до реалій».

ВІТАЛІЙ СОРОКОЛІТ, громадський активіст:

«Я би просив так: не брати до уваги ті ради, які створені, бо їх створено багато. Ми говоримо про громадську раду, дійсно, яка би могла контролювати орган виконавчої влади обласного масштабу. Відповідно, ми, як громадськість, ті, хто активний на даний момент, ми ставимо питання чітко перед головою адміністрації про те, щоб таких активних громадян залучити до активної роботи».

Заодно обговорили й інші питання. Зокрема, активісти цікавились долею місцевої військової частини та кадровими питаннями в облдержадміністрації. Хотіли також публічного підписання усім керівництвом установи Декларації чиновника, в якій були би прописані принципи їх роботи.

Після цього передали підписану активістами громадських організацій заяву та передали шину, розмальовану квітковими орнаментами. Кажуть – привезена вона з Майдану і є попередженням проти бездіяльності чиновників і, водночас, побажанням рішучості у створенні нової системи влади, яка буде думати насамперед про громаду.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Ми приймаємо цей символ. Я думаю, це символ не тільки революції Гідності і народної олімпіади, яку ми там проводили. Це буде символ оновлення влади. Я думаю, що, окрім того, що є тут орнамент, це колесо означає рух. Я думаю, що цей рух ми забезпечимо».

ЮРІЙ ОСТАПЮК, громадський активіст:

«Сподіваємося, що пан Бицюра слова дотримає, питання буде розглянуте, і відповідь  буде позитивна. Я думаю, на третій раз вдасться». 

залишіть коментар