Як не стати жертвою фінансових злочинців?

Автор:     Опубліковано: 7 Серпня 2014 о 21:17    265 переглядів

Гроші прямо в руки – все частіше в Україні з’являються охочі легко та швидко поживитись за чужий кошт. Один із найпоширеніших способів – шахрайство з банкоматами.

Прямуючи до банкомата, ви можете навіть не підозрювати, що на Ваші фінанси спокусились злочинці. Ласих поживитись за чужий кошт часто приваблює швидкий спосіб отримання грошей. Тому, аби не стати жертвою шахраїв, обов’язково огляньте банкомат на наявність додаткових пристроїв та клею. Перш за все злочинці використовують скімінг. Цей інструмент кріплять до щілини, в яку запихають пластикову картку. Та, аби пристрій спрацював, розповідають в департаменті інформаційних технологій, шахраям потрібно знати Ваш пін-код.

ОЛЕКСАНДР КИРИЛОВ, заст. начальника Департаменту інформаційних технологій по обслуговуванню банкоматів

«А може ставитись спеціальна накладка на пін-клавіатуру. Вона рухається, її легко втратити, якась людина може відірвати, може зреагувати служба банку, працівник банку».

Користувачів банкоматами також застерігають – якщо пластикова картка не вставляється, то гроші краще знімати в іншому місті. Уважними радять бути також із відеокамерами. Шахраї часто використовують їх, аби дізнатись пін-код.

ОЛЕКСАНДР КИРИЛОВ, заст. начальника Департаменту інформаційних технологій по обслуговуванню банкоматів

«Наприклад, може бути така ситуація – є вверху накладка, яку не помітно. Вона може бути виконана в колір з банкоматом, чи зеленого, чи сірого, залежно, який банкомат. Клієнт може не звернути на те увагу. Раз і знизу буде камера, яка буде знімати введення пін-коду».

Якщо ж Вам здається, що банкомат працює неправильно, то краще натиснути кнопку «скасувати». Часто ласими шахраї бувають не на пластикову картку, а безпосередньо на готівку.

ОЛЕКСАНДР КИРИЛОВ, заст. начальника Департаменту інформаційних технологій по обслуговуванню банкоматів

«Накладка ще буває на щілину, де виїжджають кошти. Як роблять шахраї? Вони на накладку зверху накладають свою накладку, внутрішню сторону вони, допустимо, змазують клеєм. І коли відкривається щілина, гроші виїжджають , вони впираються в цю накладку зловмисника і приклеюються до накладки шахрая».

Такий спосіб дієвий лише раз, кажуть в департаменті інформаційних технологій. Ним користуються шахраї, аби заволодіти великою сумою грошей. Якщо Ви дали запит на отримання фінансів, та банкомат не видав їх, то краще відразу ж звернутись до спеціалістів. Причиною, розповідають, може бути не лише шахрайство. Часто такі випадки трапляються через несправність банкомату.

НАТАЛІЯ, тернополянка

«Боюся, може зажувати карточку. Банкомати у нас зараз також не досить добре працюють і не досить якісно. Ні, зі мною не траплялося, але зі знайомими траплялося. Гроші з карточки пропадають, навіть в моєї мами пропала заробітна плата з карточки. Звернулися до банку, але банк якось ніяк не відреагував».

Знімаючи готівку, радять спеціалісти, потрібно бути уважними й завчасно не хвилюватись. Більше 85 відсотків банкоматів обладнані пристроями, що перешкоджають діям злочинців.

залишіть коментар