Місцеві активісти пропонують внести зміни до виборчого законодавства

Автор:     Опубліковано: 1 Серпня 2014 о 19:00    222 переглядів

Вибори до Верховної Ради, зважаючи на події, які там відбуваються, зокрема, на розпад коаліції, ймовірно, відбудуться вже цього року, прогнозують громадські активісти. Попри те, що президентські, на думку представників об’єднання «За прозорі вибори», пройшли спокійно та доволі відкрито, існують, все ж, деякі проблеми, які потребують вирішення.

ВОЛОДИМИР ХАНАС, керівник коаліції «За прозорі вибори»:

«Перший момент – це, звичайно, можливість використання сучасних електронних і Інтернет-технологій, включаючи можливість електронного голосування. Принаймні, зробити якісь тестові варіанти в певних виборчих округах».

Відзначають активісти також низький рівень підготовки членів виборчих комісій. Крім того, вважають, що у відповідне законодавство необхідно внести зміни.

ВОЛОДИМИР ХАНАС, керівник коаліції «За прозорі вибори»:

«Як мінімум, більшість наших експертів говорять про відкриті списки. Другий момент, з чим ми стикалися вже під час виборів Президента, – в нас було багато осіб, які знаходили гроші на заставу, які кандидували на посаду Президента, в той же час дії їх представників чи відсутність їх представників мали ознаки технічності».

Процедура голосування українців за кордоном також потребує змін.  На думку представників громадських організацій, варто дозволити відкривати дільниці не лише при консульських установах та дипломатичних місіях, а й у місцях компактного проживання українців, як це було до 2005 року.

ІВАН МАРЧУК, представник ТМГО «Товариство дружби «Тернопіль-Тирасполь»:

«Даний закон про вибори дає можливість для дипломатичних установ України за кордоном займатися певною бездіяльністю в тих проблемних регіонах, які є. Тобто, Придністровя, така сама проблема є в українців Канади, українців Америки. Тобто, де українці знаходяться на досить великій відстані від посольств і консульств». 

Існує також проблема з голосуванням українців, які перебувають на території окупованого Криму та в зоні військових дій. Актуальним питанням й досі залишається продаж голосів. Крім того, місцеві активісти пропонують заборонити волевиявлення громадянам, які вчинили злочини проти держави та її суверенітету.

 

залишіть коментар