На зміну «Дзвонам Лемківщини» проведуть інші заходи

Автор:     Опубліковано: 10 Серпня 2014 о 08:09    598 переглядів

Шістнадцятий всеукраїнський фестиваль «Дзвони Лемківщини» в нашій області не відбувся. Організатори вирішити були солідарними до подій, що відбуваються в країні. Традиційний захід надумали замінити іншими, менш гучними та не менш важливими.

Найперше, розповідають у всеукраїнському товаристві «Лемківщина», хочуть спорудити пам’ятник жертвам депортації. Його на огляд планують представити уже в День Незалежності. Зараз, біля Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, уже розпочали підготовчі роботи. Окрім встановлення монументу, мають намір провести також пам’ятний захід у палаці культури «Березіль» та науковий семінар.

ОЛЕКСАНДР ВЕНГРИНОВИЧ, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» 

«Буде вечір-реквієм, і, я думаю, це відбудеться 5 жовтня. Або в кінці вересня або на початку листопада це буде, думаю, що міжнародна науково-практична конференція».

Усі заходи, розповідають у всеукраїнському товаристві, приурочені 70-річчю з початку депортації. Примусово із Лемківщини, Холмщини та Підляшшя пересилили близько одного мільйона людей. Зараз, коментують, на Тернопільщині їх проживає більше двох тисяч.

залишіть коментар