У тернопільських дитсадках відкриють 12 нових груп

Автор:     Опубліковано: 1 Серпня 2014 о 19:10    538 переглядів

З літа готуються не лише школи, а  й дитячі садочки – щоб після нетривалих «канікул» малюки прийшли в охайні та чистенькі групи. До прикладу, на ремонт відсьогодні і майже на місяць закрили дитсадок номер 22, де нараховують близько 320 вихованців. Вже з осені там мають намір відкрити нову групу, а згодом, можливо, і ще одну. Від міської ради на оновлення дитсадок отримав близько 150 тисяч гривень.

ВАСИЛИНА ВОЛОШИН, в.о. завідувача ДНЗ №22:

«До 1 вересня відкриється ця 11 група повністю. По групах вихователі разом із батьками, залучаємо батьків, роблять де косметичний ремонт, де капітальні ремонти, де міняють меблі, закупляють. Багато ми маємо задумів, щоб покращити умови в садочку. Хочемо поміняти водогін, хочемо поміняти опалення, деякі ще такі технічні. Але це все в майбутньому і на перспективу, яка буде обстановка в державі і кругом».

Ще одна група невдовзі з’явиться і у 23-му садочку. Втім, діти туди повернулися вже сьогодні. Ремонтні роботи там саме завершують.

ГАЛИНА ЛЕТИНСЬКА, завідувач ДНЗ №23:

«Кошти міського бюджету – виділено більше 60 тисяч на дахове покриття. Виділено 50 тисяч гривень на відкриття нової групи. Виділено 35 тисяч на придбання меблів, твердого і м’якого інвентаря».

Доклалися до оновлення закладу і батьки маленьких вихованців: закупили двері, поміняли вікна, замінили деякі меблі та сантехніку.

Загалом цього року у міських дитсадках мають намір відкрити 12 нових груп – у кожному мікрорайоні. В мерії кажуть – це одне з першочергових завдань. Адже, тих груп, які є зараз, на всіх діток вже не вистачає.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На жаль, 10 років тому була така ситуація, що більшість садочків пороздавали, продали, віддали в оренду під різні установи, під різні заклади. В нас вже протягом останніх років йде постійно значний приріст населення, тобто, дітей народжується набагато більше. І це дуже добре, але ці діти потребують дитячих садочків. Сьогодні реальна готовність, скільки маємо можливість забезпечити дитячими садочками – це в межах 70 відсотків від потреби».

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Спільна проблема не тільки у всіх садочках Тернополя, а по всій Україні, нагальна потреба, – будувати нові дошкільні навчальні заклади. Я думаю, що протягом 20-25 років жоден садочок не будували. Тільки ті, які мали можливість десь відновлювати  ті приміщення, де раніше були в оренді».

Існуючі ж дитячі садочки міста потребують, серед іншого, і капітального ремонту дахів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Більшості цих приміщень садочків вже понад 20-30 років. Вони вже прийшли у фізичний і моральний знос. Дахи постійно течуть, дахи зроблені плоскі. І дуже велика сума коштів кожного року витрачається на ремонт дахів».

Нагадаємо, на підготовку навчальних закладів з міської казни цьогоріч виділили більше 4 мільйони 700 тисяч гривень. Втім, за словами Сергія Надала, цього недостатньо, аби повністю відремонтувати усі освітні установи.

 

залишіть коментар