Завод « Оріон» тепер забезпечує безпеку танкістів

Автор:     Опубліковано: 8 Серпня 2014 о 10:34    347 переглядів

Захист потрібен і тим, хто в танку. Від сильного гулу у машині – страждають вуха та голова. Неможливо говорити між собою та передавати потрібне іншим. Аби убезпечити життя танкістів їм потрібен спеціальний захист. Він називається шоломофон і такі шиють у нас. Була на виробництві сьогодні – Юля Медвідь

Ми приходимо на завод Оріон, один з найстарших та найбільших у місті. Колись один з найпотужніших в країні. Одразу ж просимось до цеху виготовлення шоломофонів. Тут бачимо вже готову партію, дозволять приміряти один з них і нам.

Поруч підходимо до чоловіка, який на перший погляд, розмовляє сам з собою.

 

Насправді в пана Мирона одна з найвідповідальніших місій –  перевіряти зв’язок в уже готовому шоломі. Він повинен дозволяти чути і тих хто поруч в танку і спілкуватись між машинами.

п. МИРОН, перевіряє зв’язок:

«Це місце обладнане так, як у бронетранспортері чи танку, є апаратура внутрішнього зв’язку і ми на ній відтворюєм те саме, що є там в військовій апаратурі»

Шоломофони збирає близько десятка фахівців. Усі – професіонали, бо тут помилка одного може коштувати життя бійцю там, на війні. Пані Оля колись  відпрацювала на Оріоні 26 років. Тепер знову повернулась на своє робоче місце.

п. ОЛЯ, складає шоломофони:

” Ну звичайно краще би було, щоб мир був на землі, щоб того не треба було”

Усі шоломофони – це не звичайна захисна шапка. Вона зі спеціального матеріалу, не боїться навіть вогню.

п. ІВАН, заступник начальника виробництва:

 «Матеріал, який не згорає,  для того, щоб був убезпечений екіпаж

– Ну і цей матеріал в нас тяжко дістати?

– Він дістається тяжко, але ми налагодили його постачання, тому проблем нема»

На заводі, розповідає нам директор «Оріону» Ярослав Карпик, замовлень від влади не було вже 20 років. Зараз готові працювати у кілька змін та у вихідні. Каже, вже першу партію, більше сотні, віддали на фронт.

ЯРОСЛАВ КАРПИК, генеральний директор Тернопільського радіозаводу «Оріон»

 

«Сьогодні це дуже великий дефіцит, зразу ці шоломофони розібрали, віддали по потрібних частинах, ми їх ще будемо робити більше 4 тисяч штук».

Радіозавод, додамо, єдиний в Україні, який може забезпечувати радіотехнікою військові машини, тому вразі потреби перейдуть на посилене виробництво не лише шоломів.

  • Яке щастя що цей завод не продано і він не став черговим гранд-базаром на 100%. Вам пишучим і болтаючим памятайте, що яке не є, а підприємство оборонного значення. І не розказуйте по секрету всьому світу, що робимо. Краще розкажіть що робиться на площах комбайнового, фарфорового, та ряду інших великих підприємств.

залишіть коментар