Протягом двох днів у Тернополі перебували релігійні символи Світових днів молоді. Ініціатором проведення таких днів молоді ще у 80-тих роках минулого століття став Папа Іван Павло ІІ, який, за словами священнослужителів, з особливою прихильністю ставився до юних людей. Відтоді зустрічі молоді з Папою проходять раз у два-три роки в різних країнах світу. І першим їх символом став дерев’яний Паломницький хрест.
о. АНДЖЕЙ МАЛІГ, настоятель римо-католицької парафії м. Тернополя:
«Такий звичай, що Папа відкриває двері найвищого храму у Римі і входить першим. І за ним несла цей хрест молодь. І він цілий рік стояв, а на завершення року Папа його передав молоді з таким наказом, щоб його несли на весь світ, як знак любові Христа, знак спасіння».
Вже згодом, розповідає отець Анджей Маліг, Папа вирішив впровадити ще один символ – образ Матері Божої. Вибір впав на древню, написану ще у 6 столітті, ікону Богородиці, що зберігається в римській базиліці Санта Марія Маджоре.
о. АНДЖЕЙ МАЛІГ, настоятель римо-католицької парафії м. Тернополя:
«Копію цієї ікони Папа в 2003 році казав приєднати як другий символ Світових днів молоді. А Марія, як Папа сам сказав, щоб була з нами, під нашим хрестом, як була з Ісусом».
Святині у нашому місті перебували два дні, і вже завтра, кажуть священнослужителі, їх зустрічатимуть у Хмельницькому. Найближчий Всесвітній День Молоді відбудеться у 2016 році у Кракові.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.