Не всі мешканці вулиці Оболоня задоволені тим, як її ремонтують

Автор:     Опубліковано: 29 Вересня 2014 о 19:39    630 переглядів

На вулиці Оболоня, де зараз триває капітальний ремонт, не порозумілися через… бордюр. Мешканці трьох приватних будинків розповідають: щоразу під час зливи вся вода стікає до них і, як результат, їхні домівки затоплює. Проект, відповідно до якого ремонтують вулицю Оболоня, переконані люди, нічого не змінить. Відтак, вони хочуть, аби зробили вищий бордюр, ніж передбачено. Мовляв, тоді вода не буде затікати з дороги на їхні ділянки.

 НАТАЛЯ, мешканка будинку на вул. Оболоня:

«Розпочали 15 вересня робити ремонт вулиці Оболоня. Ну і тепер частково дійшли до наших будинків, 35-37. Чого ми почали шуміти на рахунок цих бордюрів? Коли сказали, що будуть складати проект дороги, що бордюри поставлять вище наших тротуарів, тих, що біля будинків. Щоб вода не заходила. Вода, я наголошую і повторюю, заходила з дороги. Вода заходила з дороги. І якщо б ці бордюри стояли хоча б 15 сантиметрів вище, вода би, звісно, в наші заїзди не заходила».

Ситуацію, кажуть люди, ускладнює те, що схил дороги йде в сторону їх будинків.

ТЕТЯНА, мешканка будинку на вул. Оболоня:

«Отам, дивіться, вище йде. В нас получається нижче дорога. Чому до нас зробили? Вона тепер що, знов там вище зробите?»

Натомість в міському управлінні житлово-комунального господарства кажуть: основна проблема в тому, що існуюча дощова каналізація наразі практично неробоча – забиті решітки та колектор. Через це і виникали підтоплення як вулиці Оболоня, так і сусідніх.

АНДРІЙ ДРОЗДОВСЬКИЙ, заступник начальника управління ЖКГ міськради:

«Проведена відповідна робота по розчистці центрального каналізаційного колектора дощового. І ще буде дочищатися. Значить, зараз вкриваються, знаходяться ще  додаткові дощеприймальні колодязі, які раніше були засипані. Вони будуть відремонтовані. Добавляються також, по проекту, ще додаткові дощеприймальні колодязі, які додатково будуть приймати водяну масу. Ну, надіємся, що згідно проекту, інститут хороший розробляв цей проект, він провів відповідні розрахунки. І, якщо, скажем, не буде форс-мажорних обставин, то водовідведення з вулиць буде на достатньому рівні».

Відповідно до будівельних норм, каже Андрій Дроздовський, бордюр повинен мати 15 сантиметрів над рівнем дорожнього покриття. І робити його вищим – не має сенсу.

АНДРІЙ ДРОЗДОВСЬКИЙ, заступник начальника управління ЖКГ міськради:

«Якщо робити повишений бордюр, то, відповідно, підніметься і рівень тротуарів. Відповідно, вони не зможуть заїжджати в свої прибудинкові території взагалі в цілому. А якщо робити пандуси, то цей повишений бордюр ніякої, скажем, ролі грати не буде. Через те проектним інститутом передбачено оці всі проектні рішення, які є в даний час в проекті. Іншого варіанту тут нема».

Втім, люди впевнені: і після ремонту ситуація залишиться незмінною. Відтак, вирішили написали звернення до начальника міського управління житлово-комунального господарства Миколи Лесіва.

ТЕТЯНА, мешканка будинку на вул. Оболоня:

«Щоб нам не понижували в заїздах бордюри, щоб ставили на одному рівні, як вони ідуть. Оскільки нам повисити їх не хочуть. Схили роблять ті ж самі, які були, і ми получаємся знову в ямі. І, відповідно, в нас будуть ті самі потопи, навіть якщо будуть добавляти ліньовки, якщо навіть сітки будуть робити. Тому що все рівно в нас получається яма біля заїзду і всі води знов будуть стікати до нас».

Додамо: на ремонт вулиці Оболоня передбачено 3 мільйони 100 тисяч гривень, плюс ще 1 мільйон 200 тисяч додатково.  Завершити роботи в міськраді мають намір до 1 листопада.

 

залишіть коментар