«Нове життя старих картин»

Автор:     Опубліковано: 10 Вересня 2014 о 18:55    334 переглядів

Із замку графа Бадені, що у Коропці, до обласного художнього музею привезли 42 старих картини. Вони потребували особливого догляду. Приміщення, в якому досі зберігались полотна, перебуває у вкрай занедбаному стані, каже директор музею Ігор Дуда.

ІГОР ДУДА, директор обласного художнього музею:

 «Така визначна памятка архітектури і сьогодні протікає дах, впало перекриття другого поверху. І та картинна галерея, яка там була протягом зими, та не одної зими навіть, набралася вологості і припадала пилом. Тобто пропадали ці твори».

До художнього музею картини потрапили ще у квітні, проте перед тим, як представити публіці, їх привели у належний стан. Особливої реставрації потребувала робота «Сум» написана у 1972 році. Вона була вкрита грибком. На виставці показали світлини цього полотна до реставрації, підчас та кінцевий етап роботи майстрів, які працювали над відновленням.

ІГОР ДУДА, директор обласного художнього музею:

«Картина до нас прийшла в такому вигляді, що в акті зафіксовано було «реставрації не підлягає». Грибок осів і на лицевій, і на зворотній стороні. Під грубим шаром все-таки збереглося зображення. Ну, це на вулиці робилося, бо всередині, щоб не кинувся грибок на ще якійсь інші картини».

Вмістити всі 42 роботи у залі художнього музею не вдалось – не вистачило місця. Картини доволі великі за розміром. Тому відвідувачам показали лише 34 з них.

ДМИТРО, відвідувач виставки

«Більш цікавлюся сучасним мистецтвом, але сучасне зараз не може ніяк розвиватися без минулого. Тому також великий вплив має минуле мистецтво. Є деякі роботи, що мені дуже подобаються. В основному ці картини вже трохи застарілі. Вони вже не дуже якісні, але досить мені подобається виставка».

ЗОРЯНА, відвідувач виставки

«Технікою виконання, масками – дуже цікаво. І в загальному багатий смисл».

Виставка «Нове життя старих картин» у художньому музеї триватиме до середини жовтня.

залишіть коментар