Цьогоріч Свято першого дзвоника у Тернополі – особливо патріотичне

Автор:     Опубліковано: 1 Вересня 2014 о 21:22    494 переглядів

На перший погляд це звичайне Свято знань. Вчителі зустрічають своїх учнів після літніх канікул. Батьки фотографують дітлахів, а першачки дзвінко та на увесь голос розповідають вивчені віршики. Але усе змінилося. Важкий для країни рік залишив відбиток і у їхніх дитячих серцях. Чимало школярів на святкову лінійку прийшли в національних костюмах. І добре видно, що зробили це не через те, що сказали дорослі, а тому що справді захотілося. У дівчаток на голові віночки та бантики патріотичних кольорів. У руках діти тримають маленькі прапорці та синьо-жовті кульки. Вони струнко стоять співаючи гімн Батьківщини і  слово в слово повторюють інші пісні  присвячені Україні. Євромайдан та страшні події на Сході навчили дітей пишатися своїм народом.

САМАНТА, учениця ЗОШ №8:

«Я горда, тому що я українка. І це звучить гордо, особливо на цей час».

У 8-й школі уся програма свята мала патріотичне спрямування. Тут хвилиною мовчання вшанували Героїв, які загинули за Україну. Молились за мир та спокій нашої держави. Та  підтримали акцію «Замість букета –  ліки військовим».

До речі, повернулись учні в оновлену школу. Адже в будівлі відремонтували дах та стелю. На це з міського бюджету витратили понад 300 тисяч гривень. Загалом, у цьому році на заклади освіти Тернополя виділили майже 5 мільйонів гривень. За них ремонтували школи та дитсадки. А також відкривали в останніх додаткові групи. Тепер планують подбати про безпеку.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Всі школи будуть обладнувати сучасними системами безпеки, відеоспостереженням. Частина з них буде зроблена вже до кінця цього року. Частина буде продовжена вже в наступному році. Але вже починаючи з вересня місяця програма почне діяти по кожній тернопільській школі».

Система відеоспостереження для однієї школи приблизно вартуватиме 600-800 доларів, каже міський голова. Фінансувати цю програму планують за кошти міського бюджету, хоча не проти, якщо меценати захочуть долучитися.

залишіть коментар