У Тернополі активісти вивчали, як надають муніципальні послуги

Автор:     Опубліковано: 5 Вересня 2014 о 19:10    258 переглядів

Виявити проблеми у наданні муніципальних послуг допоможе громадський контроль, переконані місцеві активісти. У кількох областях, зокрема, і нашій, представники громади долучилися до відповідного проекту, що передбачає моніторинг їх якості. Насамперед взялися досліджувати послуги водопостачання, водовідведення та громадські перевезення. Розповідають: вивчали з різних сторін: і документи переглядали, і експертів залучали, і спілкувалися зі споживачами та тими, хто послуги надає. До прикладу, проаналізували кілька автобусних та один тролейбусний маршрут.

ІГОР КОВАЛИК, громадський активіст:

«Розкладів дотримуються. Скажем так, на 4 маршрутах. Є, звичайно, запізнення певні, але, в принципі, розклади працюють, все добре їздять. Є питання, звичайно, там, утримання автобусів самих, по пасивній безпеці, наприклад, є ручки біля сидінь, люди тримаються… Складно це зараз, відновлюється зле. Є питання по взаємодії водія і пасажира, це однозначно. Є моменти по оплаті проїзду, зокрема, по талончиках».

Є претензії і до дотримання чистоти у салонах. Втім, запевняють активісти, відповідно до проведеного ними анкетування, наданням транспортних послуг у місті задоволені трохи більше половини опитаних тернополян.

Доволі стабільно функціонує у місті водопостачання та водовідведення. До прикладу, кажуть громадські діячі, є тенденція до зменшення кількості аварій на мережах. Хоч і тут без проблем не обійшлося.

ДМИТРО ВАКУЛЕНКО, громадський активіст:

«Питання водозабору: смітник поряд, і на даний момент перевіряється практично кожен день якість води, як нам повідомили у водоканалі, яка подається. Але, все ж таки, небезпека є, бо величезне сміттєзвалище, воно не впорядковане, воно, все ж таки, знаходиться неподалік».  

Крім того, розповідає Ігор Ковалик, якщо зовнішні мережі регулярно ремонтують, то стан внутрішньобудинкових – гірший.

ІГОР КОВАЛИК, громадський активіст:

«ЖЕК на свій розгляд, в принципі, це робить. Є якісь там критерії в нього, є якісь завдання, він щось там підремонтовує, якийсь кран поміняє, десь заслонку поміняє, кусок труби поміняє… Ну але в нас, ви ж розумієте, що від того часу, як 23 роки української держави, а капітальний ремонт будинків, зокрема, водопостачання, водовідведення в будинках не робилося. І «хрущовки» наші, там труби просто сипляться».

Активісти також підготували рекомендації, як поліпшити надання згаданих послуг, якими намірені поділитися із тими, хто має безпосереднє відношення до їх надання.

залишіть коментар