У Тернополі діє склад, де збиратимуть медикаменти для українських військових

Автор:     Опубліковано: 26 Вересня 2014 о 21:32    790 переглядів

Усі медикаменти для українських військових – водному місці. У Тернополі розпочав роботу централізований склад. Його створення зініціювали представники двох тернопільських громадських організацій. Насамперед, кажуть активісти, хочуть забезпечити ліками і медичними засобами місцеві батальйони. Втім, не відмовлять й іншим.

СОЛОМІЯ ФЕДЮК, волонтер, студентка ТДМУ:

«Перш за все ми хочемо сформувати індивідуальні аптечки для наших територіальних батальйонів, такі як батальйон «Тернопіль» та батальйон «Збруч». Також, оскільки я є обласним координатором, мій номер має і «Євромайдан-SOS». Тоді, при необхідності, вони телефонують і запитують. Якщо в нас є можливість,  чи в нас є ліки, чи в нас є кошти, ми централізовано передаємо ліки чи кошти, які їм необхідні для того, щоб забезпечити бійців у зоні АТО».

Соломія Федюк демонструє нам індивідуальну аптечку американського зразка. Тут є знеболюючі, кровоспинні засоби, дезинфікуючий розчин, ручка для проколення легень, джгути, матеріали для перев’язки. Саме такі аптечки мають намір робити і для наших військових, доукомплектувавши ще деякими ліками. Дещо на складі вже є: до прикладу, нещодавно отримали «медичну» передачу з Іспанії. Приносити медикаменти або кошти волонтери закликають й усіх небайдужих тернополян.

СОЛОМІЯ ФЕДЮК, волонтер, студентка ТДМУ:

«Зараз в нас проблема виникла з джгутами, оскільки немає джгутів. Також це є кровоспинні засоби, це є засоби перев’язувальні, стерильні. Також не секрет, що зараз пішла хвиля грипу, потрібні протизапальні засоби, противірусні засоби. Оскільки зараз ще така волога погода, зараз почнуться грибки. Потрібно чимось підтримувати. Якщо ми не можемо бути там, то будемо старатися хоч тут їх якось підтримувати».

Активісти обіцяють – вестимуть чітку звітність, аби кожен міг бути впевненим у тому, що препарати чи кошти використані за призначенням. Сортуванням ліків займатимуться люди з фаховою медичною підготовкою. Приносити медзасоби можна з 14 до 20 години у будні, та  з 10 до 20 – у вихідні. Склад знаходиться приміщенні центрального стадіону, на проспекті Степана Бандери. Закликають активісти до співпраці і волонтерів.

 

залишіть коментар