У Тернополі проводили хімічні досліди та садили на стілець з шурупами

Автор:     Опубліковано: 9 Вересня 2014 о 00:32    766 переглядів

Хімічні досліди, мильні бульбашки, стілець йогів та навіть – лицарські бої. На кілька годин головна площа міста перетворилася на своєрідний університет просто неба. Ніяких стендів – все тільки на практиці. У Тернополі пройшли «Наукові пікніки».

ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА, координатор «Наукових пікніків» у Тернополі:

«Цей проект дійсно є унікальним, тому що кожен охочий може побачити, може попробувати щось цікаве для себе. Наприклад, з хімії, з фізики, з біології. Саме те, що йому припаде до душі. І, можливо, навіть школяр зможе вибрати собі фах після нашого «Наукового пікніка», настільки, можливо, йому сподобається фізика, хімія, біологія».

Таке дійство у нашому місті, як і в Україні загалом, – вже вдруге. За словами Христини Білінської, цьогоріч учасників побільшало – загалом близько 35 палаток. Реєструвалися ще з початку серпня. Свої досліди та напрацювання продемонстрували навчальні заклади як з Тернополя, так і з інших міст. До прикладу, студенти-екологи місцевого педагогічного університету перевіряли якість молока, чаю та шоколаду. А також вчили з простих засобів робити натуральну косметику.

НАТАЛІЯ ЛІСОВА (ТНПУ ім. В. Гнатюка):

«Наші студенти хочуть позиціонувати ідею, що ми повинні бути здоровими і харчуватися якісними продуктами.  Тому ідея сьогоднішня наша – перевірити на якість продукти харчування, які ми можемо придбати в наших супермаркетах. Але суть в тому, щоб кожен пересічний громадянин міг в домашніх умовах, з підручними засобами, це зробити».

МАР’ЯНА ГІНЗУЛА (ТНПУ ім. В. Гнатюка):

«В даному випадку ми беремо цукор, беремо оливкову олію, беремо какао і деякі ефірні масла. Ну, то, звичайно, букет на мій смак, оскільки це робила я. І в даному випадку скраб абсолютно… виходить його собівартість приблизно, думаю, до 18 гривень. Тобто, це велика упаковочка, більше 100 мілілітрів».

Натомість гості з Чернівецького національного університету демонстрували різноманітні хімічні реакції.

КСЕНІЯ ДРЕМЛЮЖЕНКО (ЧНУ ім. Ю. Федьковича):

«Тільки що вам показували, як горить порох. Порох, звичайно, робили самі, але не такий, щоб вибухав і лякав людей. Все мирно. Також ми показували деякі експериментальні досліди, які можуть зацікавити дітей, тобто, зміна кольору різних речовин або хімічний вулканчик, який досить відомий. Також показували слонову пасту».

Завітали на тернопільські «пікніки» і гості з-за кордону. На відміну від України, в сусідній Польщі таке дійство цьогоріч провели вже у вісімнадцяте. Втім, у нас – свої особливості.

 РОБЕРТ ЩЕСНИ ентр науки «Коперник», м. Варшава):

«В чому особливість? Їх дуже багато. У Польщі є тільки один пікнік, у Варшаві.  А в Україні – це є ціла мережа пікніків. І це дуже цікаво. Не тільки мешканці одного міста можуть скористатися такою нагодою зустрічатися з науковцями, експериментувати, а всі можуть».

Втім, не лише учасників, а й глядачів зібралося чимало. Тернополяни кажуть: такі «Наукові пікніки» слід проводити якнайчастіше.

ІРИНА, відвідала «Наукові пікніки»:

«Я все встигла подивитися. І, звичайно, я вже і по два круги пройшла, і зараз вже по третьому кругу йду. Тут кожна школа найцікавіша, кожен експеримент найцікавіший. Немає такого, щоб було щось таке, що… Кожна палатка по-своєму цікава».

За словами організаторів, впродовж вересня «Наукові пікніки»  проводитимуть кожних вихідних.

залишіть коментар