9 жовтня йому мало б виповнитися 33. Однак два роки тому нашого колеги, журналіста Дениса Захарчука не стало. По собі він залишив книгу, яку не встиг видати. І ось у його День народження,її презентували широкому загалу.
ВАСИЛЬ ВАНЧУРА, директор видавництва:
«Усім дружнім країнам повідомлено:висадку на континент ми розцінимо як військове вторгнення і зупинимо будь-якими засобами, аж до ядерного удару. Нам відомо, що ви володієте можливостями, – генерал подивився на шефа, – якими в певному роді не володіємо навіть ми. ООН офіційно просить допомоги в Україні».
Це – цитата з книги Дениса Захарчука «Плач Землі». Видати її, чоловік намагався ще при житті, неодноразово звертався до видавництва, втім, – не вдалося. Два роки тому Денис загинув при трагічних обставинах. Відтак, незавершену справу сина продовжила його мати пані Ольга.
ОЛЬГА ЗАХАРЧУК, мати Дениса Захарчука:
«Потім, значить, був літературний конкурс у Києві, «Коронація слова». І от завдяки цьому конкурсу цей роман і зберігся. Тому що, розумієте, я не знаю, чи я би потім знайшла в комп’ютері, бо це для мене було складно. Але, коли я задзвонила туди, до них от, в Київ, вони мені переслали цей рукопис. І з того часу в мене була ідея-фікс така, знаєте, видати цей роман».
У своєму романі Денис Захарчук зобразив Україну такою, якою вона, на його думку, і повинна бути, переконаний старший науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту українознавства Олександр Хоменко, який займався редагуванням книги. Роман, вважає він, – футуристичний, про реальність, але реальність майбутнього.
ОЛЕКСАНДР ХОМЕНКО, старший науковий співробітник Національного науково-дослідного інституту українознавства (м. Київ):
«Там і в романі є про, зараз цей вірус Ебола, де їдуть наші вчені, допомагають створити вакцину. Наші українські вчені. Так само є і за наш український спецназ, за нашу армію, яка стане дуже великою і боєздатною. Якщо взяти це оптимістично, то це є країна наша мрії, Україна».
Книга, хоч і написана кілька років тому, актуальна і досі, та навіть в дечому – пророча, вважає тернопільський видавець Василь Ванчура.
ВАСИЛЬ ВАНЧУРА, директор видавництва:
«Там і в романі є про, зараз цей вірус Ебола, де їдуть наші вчені, допомагають створити вакцину. Наші українські вчені. Так само є і за наш український спецназ, за нашу армію, яка стане дуже великою і боєздатною. Якщо взяти це оптимістично, то це є країна наша мрії, Україна».
Вдалося автору, каже Василь Ванчура, і передбачити революційні події в країні.
Ілюстратор книги Юлія Назаркевич розповідає: попри те, що в романі багато яскравих персонажів, обкладинка – не сюжетна, аби дати можливість читачу самому проілюструвати книгу в своїй голові.
ЮЛІЯ НАЗАРКЕВИЧ, ілюстратор:
«Я дала лише цим ілюстраціям отакий легкий поштовх, щоб можна було домалювати все самому. Кожен бачить це по-різному. Я хотіла на обкладинці показати, як Україна з такого темного виривається вперед. На обкладинці символічна планета. Нехай буде це наша планета»
Разом з тим, мати Дениса Ольга Захарчук вважає: насамперед роман призначений для молодого покоління, адже саме йому будувати країну майбутнього.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.