Необхідність економити газ змушує активніше впроваджувати альтернативні джерела опалення. В Теребовлянському навчально-виховному комплексі поряд із газовими користуються котлами твердопаливними – на дровах та щепі.Котельню, кажуть у закладі, звели ще у 80-х, і вона повинна була обслуговувати весь мікрорайон, втім, зараз нею користуються лише вихованці гімназії-інтернату. Силами навчального закладу та місцевих комунальників опалювальну систему оновили та обладнали новими котлами.
АНДРІЙ ГОЙ, старший майстер Теребовлянської теплодільниці «Тернопільтеплокомуненерго»:
«Додатково встановили котел на тверде паливо, щоб частково замінити споживання газу альтернативним видом палива».
МИХАЙЛО МИХАЙЛЮК, директор Теребовлянського НВК:
«Проживає в нас в спальному корпусі понад 100 дітей. Але проблем із температурним режимом немає. Щоденно ми контролюємо температурний режим в спальнях. Є відповідні градусники. Дякуючи підприємству, яке в даний час створило альтернативний вид опалення, так звану «щепу», вони ціле літо заготовляють її, ріжуть, ви бачите, стараються, щоб нашим дітям було тепло».
В облдержадміністрації кажуть: оскільки в країні – дефіцит газу, необхідно шукати інші рішення. Відтак, на Тернопільщині проводять роботи по встановленню котлів на альтернативних видах палива. Ті, хто вирішить перейти, до прикладу, на твердопаливні, можуть не хвилюватися: сировину закупити буде де. Лісові господарства області вже готують запаси деревини на зиму.
ОРЕСТ ХОДИНЬ, директор державного підприємства «Тернопільське лісове господарство»:
«Я думаю, що сформований так званий «нз», звичайно, що вистачить, тому що рубки йдуть безперервно. «НЗ» сформоване, воно лежить, до особливого розпорядження. А решта, в процесі заготівлі, йде реалізація і забезпечення населення, забезпечення підприємств області та міста Тернополя твердим паливом по потребі».
ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Зараз, фактично, навіть формується черга на вивезення, тому що є дуже багато замовлень, встановлюються твердопаливні котли. І ми повністю забезпечуємо цей цикл, для того, щоб ті люди, які вже собі поставили за мету і переходять на альтернативні види опалення, щоб вони мали можливість отримувати сировину. Тому лісгоспи Тернопільської області провели необхідну роботу».
Загалом, каже Олег Сиротюк, державні підприємства «Тернопільського лісового господарства» заготували 4 тисячі кубометрів дров.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.