Активісти проаналізували передвиборчі програми кандидатів

Автор:     Опубліковано: 22 Жовтня 2014 о 19:56    334 переглядів

У Тернополі громадські активісти зайнялися аналізом плану дій як місцевих кандидатів у народні депутати, так і політичних сил. Запевняють: над вивченням виборчих програм працювала група досвідчених аналітиків. Результатами поділилися із громадськістю. До прикладу, при дослідженні програм кандидатів по п’яти місцевих округах за основу брали кілька критеріїв.

ІГОР ПРОЦИК, керівник регіонального представництва Центру політичних студій та аналітики в області:

«Перше – чи прописані в програмі кандидата конкретні механізми виконання програми. Конкретні речі, конкретні механізми. Яким чином вони мають виконувати їхні програми. Наступне – чи є фінансове обґрунтування виконання програм. Тобто, конкретні посилання на статті чи джерела, звідки мають бути отримані кошти на виконання тих чи інших пунктів програми».

Також звертали увагу на те, чи є у програмі кандидата перелік конкретних законів, які той має намір пропонувати в парламенті, та чи наявні у списку такі, які відображають інтереси округу, від якого мажоритарник балотується. Серед законопроектів виділили ті, які у планах дій кандидатів в нардепи є найбільш популярними. Серед них – закон про люстрацію, ідеї створення Антикорупційного бюро, визнання депортованими осіб, примусово переселених з Польщі у 1944-1946 роках, та ще низка інших.

ІГОР ПРОЦИК, керівник регіонального представництва Центру політичних студій та аналітики в області:

«Закон України про імпічмент Президента, про механізм імпічменту Президента. Деякі кандидати пропонують позбавити Президента недоторканості, яка передбачена, відповідно, законодавством. Закон України про відкликання народного депутата – так само, спрощення механізмів відкликання депутата. Закон про націоналізацію – це стосується партій, які пропагують ліві ідеології, скажімо так».

Загальні висновки аналізу програм місцевих політиків, каже Ігор Процик, такі: по-перше, кандидати нерідко просто переписували уривки з програм політичних партій, від яких вони йдуть. Також бувало, що плани мажоритарників по різних округах від однієї політсили майже ідентичні, без врахування специфіки регіону. Крім того, не завжди кандидатами враховані і повноваження народних депутатів.

Окремо активісти закцентували увагу на баченні партіями молодіжної політики. Для цього проаналізували 29 виборчих програм різних сил.

ОЛЕГ ГРУШИЦЬКИЙ, член правління ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування»:

«Що потрібно молоді? Ми маємо отримати гідну освіту. Закінчити навчання в школі, потім – поступити на бюджет в університет. Там мати можливість стажуватися за кордоном, чи мати можливість, щоб фахівці з-за кордону приїжджали до нас. Такого дуже мало є. Ну і основне, що нам треба – це потім мати право на гідне працевлаштування. І мати зарплату, яка би нашим потребам відповідала. Але, як бачимо, в програмах партій цього дуже мало є».

Відповідно, висновки, до яких прийшли експерти, – такі:

ІГОР ПРОЦИК, керівник регіонального представництва Центру політичних студій та аналітики в області:

«Відсутні чіткі і конкретні механізми реалізації програм щодо молоді в більшості програм. Тобто, як ви бачили, лише в 55% політичних партій є якісь хоча б часткові натяки на конкретні механізми виконання програм. Повна відсутність в програмах партій чіткого бачення фінансового обґрунтування реалізації програм щодо молоді. Лише одна партія має в своїй програмі назву закону, який має намір пропонувати в парламенті –про забезпечення молоді, яка отримала вищу або професійно-технічну освіту першим робочим місцем».

Для того, щоб у виборі не помилитися, активісти радять тернополянам, перш ніж віддавати свій голос, ще раз детально переглянути програми політичних сил та окремих кандидатів, а не лише орієнтуватися на рекламу чи бігборди.

залишіть коментар