Біля Струсова освітяни з усієї області показували свої туристичні вміння

Автор:     Опубліковано: 1 Жовтня 2014 о 19:00    392 переглядів

Три дні освітяни з усієї області долали піші й водні дистанції та їздили на велосипедах. Поблизу Струсова провели кубок області зі спортивного туризму. Організатори кажуть: такі змагання дають змогу вчителям не лише випробувати сили, а й передати згодом якісь спортивні навики своїм учням.

РОМАН РОМАНИШИН, головний суддя змагань:

«Наші змагання є 44. Це є досить великий історичний шлях. Тернопільщина була одна з перших в Україні, яка започатковувала ці види змагань. За останні 6 років ми набули більшого розмаху і ми зараз перейшли вже в фазу саме  трьох видів. Бо до того ми проводили тільки 1 вид – пішохідний».

На змагання цьогоріч приїхали 12 збірних команд з різних районів Тернопільщини. У кожній – по 12 осіб: велосипедисти, а також ті,  хто беруть участь в змаганнях з пішого та водного туризму.

ІВАН ЦЬОМИК, заступник начальника управління – начальник відділу департаменту освіти науки ТОДА:

«Зібралася група з кожного району ентузіастів, які володіють, люблять і цінують туристичні всякі змагання, походи і туристичний вишкіл». 

АНДРІЙ, учасник змагань:

«Перебуваєм тут наразі, якщо серйозно, другий день. Слава Богу, нам класно. Дуже раді, що приїхали сюди, в такому складі, як є. Мамо, тату, привіт».

А ось учасник команди з Чортківщини, вчитель фізкультури Володимир, демонструє незамінну помічницю у будь-якому турпоході: мотузку для здійснення переправ, спусків, підйомів, а також – страховки.

ВОЛОДИМИР, учасник змагань:

«Якщо прийдеться, то до 200 кілограм , навіть може і більше витримає. Головне, щоби вона не перетерлася. Якщо буде перетиратися одна до одної, то під час переправи воно може перетертися скоро. А так – то вона буде служити. Витримати може багато».

Неподалік освітяни готують до змагань велосипед.

ВОЛОДИМИР, представник однієї з команд:

«Має бути на велосипеді груз. До 6 кілограм. Ми готуєм, багажника нема – ми готуєм багажне відділення, як то кажуть, велосипеда».

Втім, не спортом єдиним. Педагог, а в умовах змагань – ще й кухар та медсестра Людмила Володимирівна з кременецької команди готує для учасників турніру особливий, «лісовий» борщ.

ЛЮДМИЛА, представниця однієї з команд:

«Борщ зелений, для спортсменів. Змагання змаганнями, а їсти треба. І поповнювати свої сили».

До слова, присвятили цьогорічний турнір патріарху Української греко-католицької церкви, кардиналу Йосипу Сліпому.

залишіть коментар