Гіпертоніки можуть отримати ліки зі знижкою

Автор:     Опубліковано: 16 Жовтня 2014 о 19:38    880 переглядів

Те, що серцево-судинні хвороби є провідною причиною інвалідності та смертності, напевно, не секрет ні для кого. І майже половину в структурі захворюваності, кажуть медики, займає артеріальна гіпертензія. В Україні від цієї недуги страждає більше 12 мільйонів людей. На Тернопільщині таких хворих – близько 26 відсотків від населення.

НАДІЯ ЯРЕМА, проректор з лікувальної роботи ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«На жаль, хвороба підступна. Її, як правило, не відчувають. Вона не спричиняє ніяких турбот для хворого. Але сам факт підвищення артеріального тиску вимагає реальної допомоги».

Якщо хворобу не лікувати, застерігають медики, вона загрожує серйозними ускладненнями. А це – інсульти, інфаркти, захворювання нирок та очей.

НАДІЯ ЯРЕМА, проректор з лікувальної роботи ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«По Україні – це більше 50 тисяч інфарктів, по області – більше тисячі. По інсультах, також, картина ще гірша. Більше 120 тисяч інсультів  по Україні в рік. І, дорогі краяни, це є великим наслідком, тяжким наслідком нелікованої артеріальної гіпертензії».

Ліки, наголошують медики, хворі на артеріальну гіпертензію повинні приймати не лише тоді, коли наявні якісь симптоми, а регулярно. Медикаменти ж іноді бувають недешеві, що суттєво може вдарити по кишені. Механізм часткового відшкодування вартості ліків від гіпертонії в нашій області запрацював у 2012 році. Держава компенсує хворим вартість медикаментів. Для людей це, фактично, означає можливість купити препарати зі знижками, а то й отримати безкоштовно.У 2014 році на реалізацію такої програми в області виділилитрохи більше 3 мільйонів 370 тисяч гривень. Втім, хворі, кажуть в облдержадміністрації, користуватися такою вигодою не спішать.

 ВОЛОДИМИР КУРИЛО, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

«Станом на 2 жовтня в область вже надійшли кошти в сумі 2 мільйони 279 тисяч. На даний час, на превеликий жаль, в області використано тільки кошти в сумі 1 мільйон 168 тисяч, що становить 51%. В той же час середній показник використання тих коштів становить 72,3%».  

ВІКТОР ОВЧАРУК, заступник директора  департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації:

«Я хочу простий приклад навести. Скажем, я отримую сам препарати від гіпертонічної хвороби. І коли я, наприклад, звернувся за препаратом, який коштує 64 гривні, я його отримав за 2,50. Я думаю, що це є суттєва різниця». 

Аби отримати медпрепарати за програмою, потрібно звернутися до лікаря, який випише рецепт.

СНХ: ВОЛОДИМИР КУРИЛО – директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації

«На Тернопільщині задіяна мережа державно-комунальних  та приватних закладів для реалізації цього проекту. З загальної кількості аптечних закладів майже 85 відсотків задіяно всіх закладів, які сьогодні працюють в області. Також задіяно більше 600 лікарів, які виписують рецепти».

Якщо ж вам не виписали рецепт або ж в аптеці відмовилися продати ліки, в облдержадміністрації радять звертатися за телефоном «гарячої лінії» у Тернополі  25-48-76.

 

 

 

залишіть коментар