Петриківський геріатричний пансіонат опалюватимуть дровами

Автор:     Опубліковано: 27 Жовтня 2014 о 18:55    505 переглядів

В обласному геріатричному пансіонаті, що в селі Петриків, знають, як економити. Замість того, щоб обігріватися газом, цьогоріч тут вирішили перейти на тверде паливо. Вже заготували дрова та закупили 5 тонн тирсобрикетів. Кажуть – так виходить набагато вигідніше.

 СТЕПАН ГЛУШОК, директор Петриківського обласного геріатричного пансіонату:

«В минулі роки ми витрачали приблизно 130 тисяч кубів газу. Якщо це порахувати по ціні 6,43 за один куб, це би ми повинні в цьому році були б заплатити 840 тисяч гривень за газ на весь опалювальний сезон. Якщо ми будемо палити дровами і брикетами, це нам вистачить приблизно 200-250 тисяч гривень». 

Твердопаливний котел у закладі з’явився ще два роки тому, втім, досі його використовували як резервний. Основними ж були котли газові. Тепер – навпаки. Степан Глушок запевняє: від такого нововведення прохолодніше у кімнатах не стане.

 СТЕПАН ГЛУШОК, директор Петриківського обласного геріатричного пансіонату:

«Температура буде більша 20 градусів. 20-22 градуси. Тому що в нас важкі хворі. В нас всього 185 підопічних. Половина із них – лежачі хворі. Мусимо старатися, щоб була відповідна нормальна температура, більша, ніж 20 градусів».

Не скаржаться на холод і самі мешканці геріатричного пансіонату.

 ЗІНОВІЯ ТЕОДОРІВНА:

«Кімната – така вона затишна. Я одіваюся, бо мені не то, що холодно, в хаті, але недобре так».

СТЕПАН ВОЛОДИМИРОВИЧ:

«Тепло. Вчора вже затопили. Тепло. Всі умови є».

В області триває робота по заміні газових котлів на твердопаливні, каже голова облдержадміністрації Олег Сиротюк. До кінця року, сподівається посадовець, такими обладнають кілька десятків закладів. Адже мінімізація використання природного газу зараз є доволі важливим завданням.

ОЛЕГ СИРОТЮК, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Це є кроки, які нам необхідно зробити задля того, щоб зменшити залежність від країни, яка зараз перестала постачати газ в Україну. Окрім того, ми розуміємо, що повинні проводити заходи з енергозбереження. Лише навіть по цьому об’єкту ми бачимо, що економія майже в 4 рази є при використанні твердопаливних котлів». 

 

залишіть коментар