Послуги ЖЕКів можуть подорожчати вже найближчим часом

Автор:     Опубліковано: 17 Жовтня 2014 о 20:27    446 переглядів

Вже невдовзі послуги ЖЕКів можуть подорожчати. Директор одного з підприємств Галина Гевко демонструє нашій знімальній групі один із під’їздів на Київській, 18. Ремонт тут завершили недавно, втім попереду ще немало роботи. Будинку 36 років, відтак, він потребує неабиякого вкладення коштів. Проте, кожного разу, запевняє Галина Гевко, ремонтні роботи обходяться все дорожче. Тарифи ж на послуги ЖЕКів востаннє переглядали ще у 2011 році. Відтоді подорожчало практично все – починаючи від фарби та деревини для перил чи пісочниць і закінчуючи електроенергією та дизпаливом.

ГАЛИНА ГЕВКО, директор ПП «Благоустрій»:

«От скажемо, за скриньку, яка складається з 5 отаких маленьких секцій на сьогоднішній день, ми придбали на будинок Лепкого, 6, 320 гривень. Отаких 5 скриньочок. Ми знаходимося в будинку, в якому по проекту передбачені вікна невеликі. А є проекти, в яких є ці вікна в 4 рази більші. От в даному випадку на сьогоднішній день метр квадратний скла коштує 98 гривень. А в 2011 році цей самий метр квадратний коштував 41 гривню».

Більше платити потрібно і працівникам. Відповідно, каже Галина Гевко, зростання тарифів – необхідне. А ще й потрібно готувати будинки до зимового періоду. Якщо ж так буде і далі, коштів на це може просто не вистачити.

ГАЛИНА ГЕВКО, директор ПП «Благоустрій»:

«Тариф, фактично, потребує значно більшого підвищення, ніж передбачено рішенням нашого виконавчого комітету, де за метр квадратний пересічний громадянин, тернополянин, мешканець міста Тернополя в будинку з ліфтом сплачував 1,53 грн, а в будинку без ліфтів – 1, 27 грн. Будинок з ліфтами буде коштувати з метра квадратного приблизно 1,98 грн, а з метра квадратного, де немає ліфтів, буде коштувати 1,56 грн».

На ділі це означає, якщо, до прикладу, зараз за квартиру в 50 квадратних метрів плата в місяць становить близько 76 гривень, то після подорожчання вже майже сотню.

Тенополяни, яких зустріла наша знімальна група, з можливим подорожчанням не згодні. Втім люди кажуть, якщо ціни таки піднімуть, то очікуватимуть від обслуговуючих підприємств більш якісного виконання своїх обов’язків.

ВІКТОРІЯ та ІРИНА:

«- В нашому то варто було б хоча б побілити.

– Ну, ліфт зробити новий. Я в пятиетажці, то мені не потрібно, власне, ліфт можна було б якийсь новий. Ну і час від часу можна було би поновляти, справді, ремонти в тих самих під’їздах. Трошки щось інше. Навіть не завжди є дитячі такі підйоми. В мене особисто нема в будинку». 

ЛЕСЯ МИХАЙЛІВНА:

«Люди і так багато платять за квартиру. Наприклад, в мене одна кімната, я плачу 40 гривень. За що? Двірник там замітає чи уборщиця під’їзд замітає. Ну а решту?»

ОКСАНА:

«Думаю, що хватає, скільки з нас знімають. Конкретно так щось трошки роблять, але… в підвалі світла нема, сантехніка, як треба, прийде шось такево, треба гроші дати. Ну вони трошки зробили, я не маю що казати. Лавки там зараз під під’їздами, перед виборами трошки… Залатали дири, ями. Ну так бажано, звичайно, щоб в підвалі світло було. Може ще там щось. Прибирати може навіть краще треба». 

В свою чергу, у ЖЕКах сподіваються, що люди поставляться до можливих змін із розумінням. І нагадують: держава подбає про тих, для кого нові тарифи стануть непосильними – шляхом надання таким людям субсидій.

 

 

 

  • мене більше цікавить як відмовитись від монополії цих смердючих жеків. вони закакали все що їм довірено

залишіть коментар