Щоб проголосувати на виборах, переселенцям потрібно звернутися у Держреєстр

Автор:     Опубліковано: 7 Жовтня 2014 о 21:11    251 переглядів

Переселенці зможуть проголосувати не лише за місцем реєстрації. На Тернопільщину від початку військових дій на Сході переїхало чимало  наших співвітчизників. За даними місцевих надзвичайників, станом на 7 жовтня з тимчасово окупованих територій та зони АТО до нас прибуло більше півтори тисячі осіб.

ІГОР ГРЕСА, начальник відділу організації заходів цивільного захисту УДСНС в області:

«З автономної республіки Крим – 250 осіб, і з районів проведення АТО, тобто, Донецька та Луганська область, 1283 особи».

Більша частина з них – люди, які можуть взяти участь у виборах.  Відтак, складання попередніх списків виборців зараз чи не основне завдання установ Держреєстру.

ВІКТОР ПУЛЬКА, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців міськради:

«На сьогоднішній день йде опрацювання інформації, яку ми отримали від державної міграційної служби і від відповідних відділів і структурних підрозділів управління юстиції, військових частин».

Переселенці, які 26 жовтня хочуть проголосувати, повинні звернутися до відділів Держреєстру з відповідною заявою та документами, які б підтвердили необхідність тимчасової зміни місця голосування.

ВІКТОР ПУЛЬКА, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Тернопільської міськради:

«Їм видаємо посвідчення. Посвідчення є централізовані,  тобто, тільки Державний реєстр виборців дає такі посвідчення для того, щоб особа мала право проголосувати в нас, в місті Тернополі, зареєстрована, відповідно, в іншому регіоні».

До слова, для осіб, які прибули з окупованого Криму, процедура простіша. Вони повинні пред’явити лише паспорт.

 ІГОР БОЙКО, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату ОДА:

«Вони звертаються в будь-який орган ведення реєстру на території України, де б вони не перебували. Пред’являють свої документи, паспорт, місце реєстрації. Пишуть заяву, вказують адресу, за якою вони в день виборів будуть перебувати, і автоматично його включають до списку виборців на тій дільниці, де він буде перебувати».

Всяко сприяти обіцяють чиновники й тим людям, які приїхали до нас зі східних областей. Допомогти обіцяють і переселенцям, які з певної причини залишилися без документів.

ІВАН ЧУБАТИЙ, заступник начальника УДМС України в області:

«Особи, які виявлять ще, що в них десь недійсні документи, вони можуть, звичайно звернутися в наші територіальні підрозділи, їм буде надана відповідна допомога щодо відновлення паспортних документів. Якщо десь буде і питання втрати документів, то, звичайно, люди можуть звернутися. Буде прийнято в них документи щодо втрати і, одночасно, ми їм будемо видавати тимчасові посвідчення, що будуть підтверджувати особу, для того, щоб люди могли реалізувати своє право щодо участі у виборах». 

Звернутися до органів реєстру виборців за місцем перебування потрібно не пізніше 20 жовтня.

 

залишіть коментар