Тернопільські активісти пікетували СБУ

Автор:     Опубліковано: 15 Жовтня 2014 о 20:10    427 переглядів

У Тернополі представники кількох громадських організацій влаштували пікет біля будівлі СБУ. Активісти вимагали відновлення на посаді голови відомства Івана Юлика, звільненого напередодні. Укази про призначення нових керівників обласних управлінь Служби безпеки у Тернопільській, а також – Рівненській та Житомирській областях підписав Президент України Петро Порошенко. Активісти з такими діями не згодні. Запевняють: хоч особисто проти новопризначеного нічого не мають, однак це зараз не на часі. Тим більше, що попереднім керівником, кажуть, були задоволені.

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, голова ГО «Автомайдан Тернопіль»:

«Призначається людина з якогось іншого регіону. Чому це так відбувається?  І нікого не ставлять до відома. Мені здається, що це неправильно. Це, як мінімум, мало би бути якесь обговорення цієї кандидатури. Це найсильніша структура на даний момент, на теперішній час. Нас голова даного відомства цілком влаштовував. Він пройшов погодження тих організацій, які приймали участь на Майдані. Чому зараз його звільняють? Cвоїх людей хочем ставити, чи як?»

Дмитро Гайдуцький розповідає: з Іваном Юликом громадські організації співпрацювали задля допомоги воїнам АТО. Крім того, запевняє: зараз в області немає жодного переслідування активістів. Чого ж сподіватися від нового керівника, пікетувальники не знають. Свої вимоги активісти оформили документально і передали заступнику начальника управління.

ДМИТРО ГАЙДУЦЬКИЙ, голова ГО «Автомайдан Тернопіль»:

«Наші вимоги чіткі: починається януковщина. Тому що знов звільняється та людина, яку погодила громада Тернополя. Призначається не понятно хто, не понятно звідки. Розумієте? Це лист-звернення від громадських організацій. Ми вам одну копію надаєм».

ЯРОСЛАВ БОДНАРЧУК, заступник начальника управління СБУ в Тернопільській області:

«Зрозумійте одне. Ми вам вдячні за громадську позицію. Не пройшла революція просто даром. Дякуємо за це. Але ми є люди військові. В нас є законно вибраний Президент. І ми не вправі коментувати, обговорювати укази Президента».

Втім, Ярослав Боднарчук все ж пообіцяв донести вимоги активістів до вищого керівництва. Згодом повернувся із результатами.

ЯРОСЛАВ БОДНАРЧУК, заступник начальника управління СБУ в Тернопільській області:

«Тільки що дзвонив до Наливайченка. Голова в Президента. Я факсом скинув на приймальню голови. Я тільки що розмовляв з Сиротюком Олегом Мирославовичем. Він на виїзді. Він сказав, що зв’яжеться по приїзду в Тернопіль з Президентом і з Наливайченком і доведе ваші вимоги до Президента».

На цьому і завершили. Дмитро Гайдуцький каже: ця акція – попереджувальна. Свої звернення активісти мають намір також самостійно відправити до Президента та до очільника Служби безпеки України.  На виконання вимог пікетувальники дали близько доби. Якщо ж зрушень не буде, обіцяють будівлю обласного управління СБУ заблокувати, і тим самим не дати новому керівнику приступити до виконання обов’язків.

 

 

 

залишіть коментар