Тернопільські школярі підготували абетку для депутатів

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2014 о 20:39    288 переглядів

Золотий батон, кнопкодавство та люстрація. І це – лише невелика частинка того, що увійшло в незвичайну абетку для депутата авторства учнів 5-ї школи.

Директор закладу Петро Поврозник розповідає: становище, в якому перебуває наша країна, не залишає байдужими і дітей. Школярі писали листи солдатам, відправляли допомогу в зону АТО, та навіть створили проект змін до Конституції. Мали намір учні писати листи-звернення і до кандидатів у народні депутати. Втім, каже шкільний очільник, в ході обговорення вирішили натомість підготувати вищезгаданий буквар.

ПЕТРО ПОВРОЗНИК, директор ТЗОШ №5:

«В якому покажемо з точки зору дітей, які обов’язки повинні бути в депутата. Нагадаємо їм, попробуємо їх приземлити, щоб вони знали, які проблеми насправді хвилюють в тому числі й дітей. Адже через декілька років діти позакінчують школу і будуть жити по тих законах, які вони напишуть».

У навчальному закладі кажуть: до роботи діти приступили з неабияким ентузіазмом.

НАТАЛІЯ ДІДУХ, педагог-організатор ТЗОШ №5:

«На уроках історії, на уроках правознавства, в позаурочний час, на засіданнях шкільної ради вони на кожну букву підбирали визначення. Орієнтувались на сучасну нашу ситуацію, звертали увагу на історію, на історичні події, на інші моменти. Навіть на політичні моменти звертали увагу».

Самостійно підбирали й ілюстрації. Загалом над незвичайною абеткою працювали близько місяця.

ВЛАДА ШІДЛОВСЬКА, учениця ТЗОШ №5:

«Дуже багато є визначень, дуже багато дітей дуже активно долучались до нашого проекту. Надзвичайна була допомога з боку і вчителів, і педагогів-організаторів, і дітей. Тут дуже багато таких пояснень, як бачать це саме діти. Не як вчителі, а як діти».

АНАСТАСІЯ ЧЕРНЯК, учениця ТЗОШ №5:

«Ми вважали, якщо не сказати те, що ми думаємо, не донести це в такому вигляді, нас ніхто не почує. Тобто, ми хотіли показати, що з самого початку діти, хоч ми і діти, школярі, але ми також хвилюємось не тільки, там, про банальні школу і наші позакласні плани, а що також ми слідкуємо за ситуацією в Україні, за тим, що відбувається, і нас також хвилює наше майбутнє. Тому що наступне покоління – це ми, нам жити в цій державі».

Поки що «Буквар для депутата» існує лише в електронному форматі, однак у школі сподіваються, що рано чи пізно він з’явиться й у вигляді друкованому.

 

 

 

залишіть коментар