Тернопільські студенти крутили педалі заради миру

Автор:     Опубліковано: 15 Жовтня 2014 о 19:20    334 переглядів

У Тернополі пройшов патріотичний велопробіг за мир. Подібне дійство студенти технічного університету влаштовують вже другий рік поспіль. Минулого року, кажуть організатори, велопробіг був менш масштабний і не пов’язаний із темою миру. Тоді їздили між двома корпусами вишу. Натомість цього вирішили задіяти усе місто. Маршрут розробили відповідний – із зупинками біля інших місцевих університетів, щоб могли долучитися всі охочі.

ВІТАЛІЙ ВІЖБОВСЬКИЙ, відповідальний за захід:

«Основна мета – показати всім людям, що ми всі можемо об’єднатися. Зараз така ситуація в Україні, що треба народ об’єднувати і якось це позначати символікою».

Вже перед стартом охочих покататися зібралося кілька десятків. Здебільшого, студенти технічного. Чимало – у вишиванках.

ЛЕОНІДІЯ:

«Я минулого року, на жаль, не взяла участі. І я вирішила, що цього року нізащо не пропущу таке дійство. Це дуже весело. І те, що до нас підєднуються інші інститути… Минулого року – суто наш інститут, а це – вже більш масштабніше. Мені це подобається, я дуже в цьому сильно хотіла взяти участь.  І думаю, що не пошкодую».

БОГДАН:

«Я є учасник студради і вирішив підтримати університет. Хочеться проїхатися рідним містом, підтримати мир в Україні».

Втім, взяти участь у велопробігу вирішили не лише студенти, а й ті, хто вже навчання закінчив.

 МАКСИМ та МАРТА:

«- Ми, в принципі, завжди стараємося підтримувати рух велосипедистів і постійно катаємося. А, оскільки читали, що це велопробіг за мир – ну то ми й підтримуємо  мир в нашій державі.

– Мріємо про те, щоб в нас нарешті велокультура була така, як у Польщі. Там права велосипедистів повністю розвинуті, Абсолютно всюди є велодоріжки. Тобто, все супер, так, як має бути. Надіємось, що колись і в нас таке буде».

Крутили педалі у супроводі автомобілів Державтоінспекції. Захід, до слова, провели у рамках вже традиційного для технічного університету Тижня української вишиванки.

ОКСАНА ДЕЦИК, начальник  відділу виховної роботи і зв’язків з громадськістю ТНТУ ім. І. Пулюя:

«Тиждень вишиванки охоплює в нас завжди свято Покрови Пресвятої Богородиці і свято українського студента. День українського студента – це 17 жовтня. Ось цей період – це і є в нас тиждень української вишиванки. І, власне, заняття, перерви і всі заходи, які відбуваються протягом всього тижня, вони носять такий характер, власне, збереження українських традицій».

 

 

 

залишіть коментар