У Тернополі активізувалися любителі «брудних» технологій

Автор:     Опубліковано: 23 Жовтня 2014 о 20:58    453 переглядів

Тернополянам масово телефонують невідомі особи і ставлять провокативні питання, на кшталт, чи відомо їм, що кандидата у депутати Івана Ковалика підтримує олігарх. Про це телеканалу ІНТБ повідомили у регіональному виборчому штабі «Народного фронту». Подібна брудна технологія застосовується у нашому місті вже не вперше. Практика телефонних маніпуляцій, залякувань напередодні дня голосування має всеукраїнський, хоч і не масовий, характер, розповідають у Комітеті виборців України.

ОЛЕКСАНДР ЧЕРНЕНКО, екс-голова правління Комітету виборців України:  

«Сьогодні, дійсно, на деяких округах ми бачимо, коли вже там починають громити штаби, псувати машини кандидатів, то ми не виключаємо, що коли, там, під час підрахунку голосів деякі штаби побачать, що вони, кандидати не виграють, будуть включати отакі сценарії залякування, тиску. І тут все, звичайно, має вирішити влада і, в першу чергу, правоохоронні органи». 

Існує також і вірогідність тиску на членів дільничних виборчих комісій, каже Олександр Черненко.

 ОЛЕКСАНДР ЧЕРНЕНКО, екс-голова правління Комітету виборців України: 

«Безперечно, в ніч підрахунку, або в день голосування дуже часто, принаймні, на попередніх виборах, щодо них звучали і погрози, і були факти фізичного насилля, коли спостерігачів, там, фізично видаляли з дільниць, застосовуючи силу. Це, по-перше, грубе порушення закону. За це передбачена кримінальна відповідальність, за перешкоджання реалізації виборчого права шляхом погроз і фізичного втручання. Тобто, ті, хто це робить, легко дуже можуть сісти в тюрму»

У разі погроз чи іншої протиправної поведінки, у  Комітеті виборців України, насамперед, радять звертатися до правоохоронців. Нагадаємо, вобласному управлінні внутрішніх справдіє  цілодобова «гаряча» лінія. Відтак, якщо у вас є факти порушення виборчого законодавства, телефонуйте за номером 25-19-73. У міліції гарантують анонімність.

 

залишіть коментар