У Тернополі презентували книгу новел про Майдан

Автор:     Опубліковано: 10 Жовтня 2014 о 19:54    717 переглядів

ЛЮБОВ СЕРДУНИЧ, автор однієї з новел:

«Спи, Олесику, поки втихло. Ранок скоро, не виспишся,» – почув знайомий голос. Такі ночі були часто. Із вогнями, криками, стогоном і страхом, якого не встигаєш відчути. Не встигаєш, бо ти потрібен іншим. Тут ти не самітний, адже у тебе стільки справ, стільки рідних – мільйони, цілий Майдан. А це – вся Україна».

Майже рік минув від подій, що започаткували революцію Гідності. Те, що сталося минулої осені та зими знайшло своє відображення у книжці «Євромайдан. Хроніка у новелах». Роботи, які увійшли в зібрання, відбирали на конкурсній основі. Любов Сердунич побачене та пережите зобразила через історію хлопчини-майданівця. Описує, авторка, зокрема, і криваві події 20 лютого. Яка доля хлопця з Майдану, вижив він чи ні – це питання Любов Сердунич залишає відкритим. Втім, сподівається, що кінець – щасливий.

ЛЮБОВ СЕРДУНИЧ, автор однієї з новел:

«Я бачила, сама бачила, кількох хлопчиків, кількох, не одного, хоч я написала про одного, таких, що видно було, що вони – майданівські. І ця думка, коли поїхала додому, вона в мені була – ну як же ж ця дитина? З ким вона? Воно було просто в думках, я і не думала писати твір. Хіба може колись би, з часом. Але якраз така нагода була вилити все це на папір».

Не мала наміру писати щось про події Майдану і Анжела Богаченко. Вважала – знайдуться і крім неї ті, хто захоче вилити побачене і пережите у словах. Втім, поїздка в Межигір’я таки надихнула.

СНХ:АНЖЕЛА БОГАЧЕНКО – автор однієї з новел

«Там є дуже багато гарних місць. Озера, набережна… Було боляче, якщо чесно кажучи, на це все дивитися. Тобто, воно наче гарне, але з великою відразою я там знаходилась. Просто, як то кажуть, мурашки були по шкірі».

Новела, розповідає Анжела Богаченко, вийшла трохи казкова. Неабияк на авторку під час написання вплинула і музика.

АНЖЕЛА БОГАЧЕНКО, автор однієї з новел:

«Всі ви знаєте музику, яка майже стала гімном Майдану, «Пливе кача». Але, окрім цього, є ще такі виконавці як Ліза Джерард  та Патрік Кессіді. Їх мелодія теж дуже вплинула. І ця компіляція і народила таке».

Загалом у «Євромайдан» увійшла 31 новела.

 

залишіть коментар