У Тернополі студенти проведуть добу в «Перемозі»

Автор:     Опубліковано: 16 Жовтня 2014 о 19:37    425 переглядів

Вже втретє впродовж доби місцеві студенти гратимуть в інтелектуальні ігри, зустрічатимуться з представниками влади та бізнесу, дискутуватимуть, готуватимуть проекти та ділитимуться своїм баченням подальшого розвитку держави. В Українському домі «Перемога» триває щорічний освітній захід «Студентська доба». Проводять дійство для того, кажуть організатори, аби показати молоді альтернативний спосіб святкування Дня українського студента. Адже зараз немає часу надміру розважатися – необхідно думати, як вивести країну із кризи.

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, голова ГО «Файне місто»:

«Перша «Студентська доба» проводилася у 2012 році. Тоді ще не було якогось спільного бачення, як будуть застосовуватися практично ті результати, які студенти напрацьовують на самому заході. А вже у 2013 році у студентів народився такий освітній проект, який називається «Студфест-2013», де студенти не тільки з міста Тернополя, а й з інших областей ставили рекорди України, для них проводилися екскурсії по місту, робилися квести історичні, для того, щоб краще вивчити Тернопіль».

Цьогоріч, каже Василь Томчишин, працюватимуть в кількох напрямках. Це – співпраця молоді з бізнесом та владою, а також – закріплення за Тернополем звання студентської столиці. Загалом участь в дійстві візьмуть більше 70 осіб. Цікавим є те, що, якщо раніше це були лише тернополяни, то цього року приїхали команди і з районних центрів.

 ВІТАЛІЙ КРУЦЬКО, координатор заходу:

«Обласні команди представлені у вигляді чортківської команди, двох команд. І, так само, двох команд із Кременця. Також представлені від Тернополя 4 наші університети та одна команда тернопільського коледжу».   

ВАСИЛЬ ТОМЧИШИН, голова ГО «Файне місто»:

«Цьогоріч ми вирішили вийти за рамки і допомогти області. Тобто, потрібно витягувати студентів, які навчаються в районних центрах. Адже те, що відбувається в місті, не характеризує того, що відбувається в усій області. Треба активізувати і локальну молодь, навчати їх неформальній освіті».

Самі ж учасники кажуть: передовсім шукають нових знань та знайомств. Ну і, звичайно, сподіваються, що їхня команда здобуде перемогу.

 ЄВГЕНІЯ БЕСАРАБА, студентка Чортківського державного медичного коледжу:

«В нашому коледжі доволі активні студенти і ми проявляємо себе у всіх сферах. І тому ми вирішили, що саме такий шанс ми не можемо проґавити. І ми тут. Надіємося на перемогу».

ДЕНИС КОШАРСЬКИЙ, студент ТДМУ ім.  І. Горбачевського:

«Ми берем вже другий раз участь від медичного університету в «Студдобі». Минулого року наш університет зайняв перше місце. Цього року ми також настроєні на перемогу. Також «Студдоба», скажем так, вона є частково для нас таким поштовхом до активації нашої роботи, якоїсь громадської більше. Тому що всі знають, що медики дуже зайняті. Вчитися треба, але ми хочемо показати, що ми не тільки зубримо, вчимося і так далі».

Представники місцевої влади переконані: студентські ініціативи зараз є вкрай потрібними.

ІГОР ТУРСЬКИЙ, секретар Тернопільської міської ради:

«Нам приємно, що в нашому місті так багато студентів. Студентів, які реалізовують багато проектів. І студенти відгукнулися на ту пропозицію міської ради і сьогодні вже зреалізований не один проект. Ми маємо надію, що і цього разу, в цю «Студентську добу», студенти напрацюють щось прогресивне, що буде реалізоване в цьому році».

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради:

«Ми пам’ятаємо студентську революцію на граніті. Фактично, студенти перші вийшли на революцію Гідності. Сьогодні студентство шукає своє місце і свою важливість. І я вважаю, що студентство має шукати оці альтернативні шляхи святкування. Студентство має показувати приклад іншим».

 

 

залишіть коментар