У Тернополі відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2014 о 20:37    914 переглядів

14 жовтня в Україні святкують Покрову Пресвятої Богородиці. Традиційно не залишився осторонь і Тернопіль. Відзначення Покрови у нашому місті розпочали з того, що освятили капличку біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам. У такий спосіб віддали шану нашим землякам, які загинули під час війни в Афганістані. Помолилися і за тих, хто віддав своє життя, відстоюючи незалежність України.

РОМАН ХРАПЦЬО, голова міської Спілки ветеранів Афганістану:

«З давніх-давен Покрова Божої Матері оберігала наших славних козаків. Вона є оберегом наших воїнів, які зараз беруть участь в АТО. Цих українців, які брали участь у визвольних змаганнях в армії УПА. Тому ми сьогодні вирішили вшанувати пам’ять наших бойових побратимів».

АНАТОЛІЙ ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру:

«Я з великою приємністю сьогодні освячую ту каплицю. Тому що ми бачимо, як міняється Україна і міняємось ми в ній. І сьогодні вже цей сокіл з перебитим крилом  не стоїть тут, як сирота. Він стоїть під омофором Божим.  І хрест, який стоїть біля нього, це хрест пам’яті, скорботи. І, разом з тим, хрест життя».

На Покрову відзначає свій День народження обласний історико-меморіальний музей політичних в’язнів. Цьогоріч йому виповнюється 18. Спеціально до свята його працівники виготовили хоругву. Пояснюють, багато років у приміщеннях теперішнього музею катували воїнів УПА. Тому таке релігійне знаменно повинне стати своєрідним захистом, аби кривава українська історія більше ніколи не повторилася.

СВЯТОСЛАВ КРАВЧУК, завідувач історико-меморіального музею політичних в’язнів:

«Загальноприйнято і визнано, що Покрова є захисницею Української повстанської армії, українського козацтва. Армії, яка проіснувала найдовший період часу у підпіллі, де вступали молоді хлопці і дівчата, які єдине мали найбільше в серці – це любов до України, за що віддавали своє життя. З ними боролися, розстрілювали, катували, вивішували, вивозили в табори ГУЛАГу. Це є наш музей. Два в світі, два в Україні, один наш».

Живі ще і безпосередні учасники тих жахливих подій. Ветеранів Української повстанської армії традиційно зібрали у міській раді.  Ганна Загалюк допомагала воїнам УПА з 1944, відколи їй виповнилося 18. За це 10 років провела на Воркуті. Втім, розповідає жінка, і після цього не полишала боротьби. Навіть минулої зими, не зважаючи на доволі поважний вік, регулярно приходила на Майдан. Зараз наша країна знову бореться – за те, щоб здобуту ціною не одного життя незалежність захистити. Тепер, каже Ганна Загалюк, кожен день молиться, щоб в Україні все налагодилося. Тим же, хто воює, бажає кількох якостей.

ГАННА ЗАГАЛЮК, ветеран УПА:

«Сміливості. Гордості за те, що вони воюють за Україну. Я також тоді, що я була дівчиною… Там же ж тоді не їздила, а все пішочком, і полем, і лісом треба було ходити. Але мене нічого не лякало. Я, що треба було, то помагала. І також треба, щоб вони були такими героями, як я». 

Міський голова розповідає: ветеранів ОУН-УПА у Тернополі залишилось небагато – всього 77. 14 жовтня їх традиційно привітали та вручили подарунки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На превеликий жаль, не всі мають можливість прийти. Тому тим, хто не прийшли, працівники соціального захисту безпосередньо додому занесуть вітання, подарунки та невеличку грошову премію. Зрештою, ми поспілкувались тут. Люди хотіли не просто отримати якісь подарунки, люди хотіли сказати свої проблеми, свої біди, свої пропозиції, що вони пропонують зробити. Але потрібно відмітити, що, хоча люди вже дуже старшого віку, люди мають багато особистих проблем, у всіх них на першому плані патріотизм і те, як вони сьогодні хочуть бачити розвиток України».

До слова, відтепер, відповідно до Указу президента,  14 жовтня в нашій країні відзначатимуть День захисника України.

залишіть коментар