Запрошення на вибори залишили… на підвіконні

Автор:     Опубліковано: 24 Жовтня 2014 о 18:59    641 переглядів

Напередодні виборів українці зазвичай отримують запрошення. Хоч вони і не є обов’язковим документом, а, радше, нагадуванням про волевиявлення, запрошення містить доволі важливі дані: інформацію про включення громадянина до списку виборців, контактний номер телефону, адресу і розклад роботи дільниці, час і місце голосування. Тернополянка Олена Мудра своє запрошення змушена шукати ось так. Папірець їй не передали у руки, та навіть не кинули у поштову скриньку. Кілька десятків запрошень для мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Зеленій просто склали купою на підвіконні в одному з під’їздів.

 ОЛЕНА МУДРА, знайшла своє запрошення у під’їзді на підвіконні:

«Передивившись трошечки, бо шукали своє (дійсно, от лежить, для чого?), виявили, що запрошення розраховані на цілий будинок.  Тобто, всі 4 під’їзди людей – лежать запрошення тут. Ті люди запрошення не отримали, і, напевно, і не отримають».

Також, каже Олена Мудра, недбало запрошення і порізали.

 ОЛЕНА МУДРА, знайшла своє запрошення у під’їзді на підвіконні:

«В нашому запрошенні була відрізана квартира. Тобто, ну як його віддавати, як там навіть не знати, куди, не знати, кому в руки? Тільки прізвище – і все».

Розносити запрошення – обов’язок працівників дільничних виборчих комісій, каже юрист обласного Комітету виборців України.

ТЕТЯНА СЕМУСЬ, юрист ТОО Комітет виборців України:

«Не завжди члени дільничних виборчих комісій мають можливість, по перше, обійти всі квартири, по-друге, вручити безпосередньо кожному виборцю, оскільки його може не бути вдома. Хоча законом таке правило передбачене і його варто дотримуватися. Тобто, таке як просто кинути ці запрошення в під’їзді – це не є правильно. Принаймні, там основна практика, яка в нас є – це, хоча би, якщо не зайти в кожну квартиру, то, принаймні, просунути в двері кожної квартири, власне, запрошення цієї квартири».

Втім, варто зазначити: якщо іменне запрошення до вас не дійшло, це ще не означає, що вас немає у списках виборців. А тому беріть документи, які посвідчують особу, і сміливо йдіть на дільницю.

 

 

 

залишіть коментар