Кількість футбольних команд на Тернопільщині зменшилась на половину

Автор:     Опубліковано: 5 листопадаа 2014 о 19:11    216 переглядів

У Тернополі говорили про майбутнє обласного футболу. На тематичний круглий стіл зібралися голови районних федерацій, тренери, представники дитячо-юнацьких спортивних шкіл та місцевої влади. Голова обласної Федерації футболу Володимир Мариновський каже: наразі цим видом спорту на Тернопільщині займається близько 8 тисяч осіб, а це – відносно небагато. Якщо минулого року в області було 18 команд, то тепер їх залишилося вдвічі менше. Стадіони, каже Володимир Мариновський, є у кожному районі. Відповідно, якщо там нема кому тренуватися, спортивна споруда занепадає.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:

«То 9 стадіонів пустує. І щоб не вийшло так, як закінчилась команда, перестала виступати в Микулинцях, і там уже 4 роки, на цьому стадіоні пасуться кози, корови, коні, і гуси, і всьо решта».

Щодо обласного центру, то тут, переконаний Володимир Мариновський, потрібно ще хоча б кілька футбольних полів. Недостатньо місту, вважає голова обласної федерації, і одного стадіону.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:

«Ми повинні подумати про стадіон педуніверситету. Економічний університет хотів в Кутківцях, знаєте, при дорогу… Ну там поле,  тоже гуси пасуться. Але там можна зробити стадіончик такий, і вони хочуть. Тоже треба всіма шляхами. Стадіон, ну колись ТКЗ, знаєте, між гуртожитками, як на Білу їхати, треба там думати, що робити з тим стадіоном. Бо нам просто не вистачає, якщо ми думаємо розвивати цю ситуацію».

Футбол, переконаний Володимир Мариновський, повинен бути у кожному районі області. Потрібне й належне фінансування. Певні напрацювання місцева Федерація футболу має, каже її очільник – ще раніше там підготували програму розвитку масового футболу в області. Запевняє: багато від влади не просять.

ВОЛОДИМИР МАРИНОВСЬКИЙ, віце-президент Федерації футболу України:

«По 100 тисяч кожному району і 2 рази в рік нагородження по 12 чи по 13 тисяч, сувеніри нам купують на підведення підсумків, журналісти знають, футбольного сезону і на фінал Кубка області».

Також у Федерації виступають за створення у Тернополі академії футболу. В свою чергу, представники влади вважають: аби на Тернопільщині у цього виду спорту було майбутнє, необхідно підготувати та підтримати на сесії облради програму з його розвитку на наступні кілька років.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської облради:

«Ми не можемо жити від випадку до випадку, перепрошую, від голови до голови, від губернатора до губернатора. Проект футболу, має бути програма стабільна, приблизно на 4-5 років, розумієте, ФФУ нам спускає, я думаю, що обласна рада його підтримає на ближніх засіданнях».

ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту усправах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА:

«Департамент готовий розглядати пропозиції, які будуть надані Федерацією,  тому що це – громадська організація, має бути пропозиція, вона має бути обґрунтована. Ми теж готові стояти на захисті інтересів ФФУ, на захисті інтересів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які ми фінансуємо».

залишіть коментар