Медиків з усієї країни навчатимуть рятувати людей на полі бою

Автор:     Опубліковано: 11 листопадаа 2014 о 19:24    338 переглядів

Рятувати життя в умовах бойових дій. На Тернопільщині протягом трьох днів, з 14 по 16 листопада, триватиме всеукраїнський вишкіл медиків. Організаторами заходу виступили «Білі берети»  в співпраці з Тернопільський медуніверситетом.

 АНТОН РЕКУШ, керівник проекту, співзасновник ГО «Білі берети»:

«14 числа будуть наші хлопці показувати майстер-клас, «Білих беретів». Три дні люди навчаються. І в неділю буде стрес-тест, де під вистріли, під вибухи світлошумових гранат, під шашки димові це все буде відбуватись. Люди, наші учасники, змушені будуть надати першу допомогу в трьох групах, де буде назначено їм задачі». 

В медуніверситеті кажуть: проводитимуть вишкіл досвідчені інструктори за програмою НАТО. Учасники відпрацьовуватимуть ті прийоми, які можуть стати в нагоді на полі бою, та навчаться працювати з різноманітними виробами медичного призначення. Одним словом, опанують  усе, що може врятувати життя якомога більшій кількості людей.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«За даними статистики, 66 % людей, незворотних санітарних втрат, які загинули в зоні АТО, – це є не зупинена зовнішня кровотеча. Ну, знаєте, в третьому тисячолітті вмирати від невчасно і неправильно накладеного джгута – це великий гріх. І тому головна ідея тих навчань, які будуть у нашій «Червоній калині», – це створити групу інструкторів, це майже 60 чоловік, які поїдуть в свій бойовий підрозділ і будуть вчити всій особовий склад, як самому себе рятувати на полі бою».

Місце проведення, навчально-оздоровчий комплекс «Червона калина», вибрали не випадково. Там, каже Арсен Гудима, є єдиний в Україні навчально-тренувальний центр підготовки офіцерів запасу.

АРСЕН ГУДИМА, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського:

«Цей центр вміщує всі необхідні компоненти для польового навчання наших студентів. Це є фрагмент опорного батальйонного пункту в обороні, в якому стоїть бронетранспортер. Це бліндаж, в якому розгортають медичний пункт батальйону. Це є ключові фрагменти медичної роти механізованої бригади, де ми готуємо наших студентів. І, крім цього, нам вдалося також отримати в Міністерстві оборони санітарну техніку, яка зараз, до речі, служить і в АТО. Це автоперевязочна АП-2 на базі ГАЗ-66 і санітарний бронетранспортер на базі БТР-70».

Реєстрація триватиме до середи, 12 листопада. Наразі, каже Антон Рекуш, є вже близько сотні заявок з усієї країни. Втім, участь у вишколі візьмуть орієнтовно 60-70 осіб: стільки зможуть розмістити у навчально-оздоровчому комплексі.

АНТОН РЕКУШ, керівник проекту, співзасновник ГО «Білі берети»:

«Відбираємо… В першу чергу, це люди-медики, з медичною освітою. Максимум – це можуть бути інтерни. Люди, які перебували і перебувають в зоні АТО. Оце такі, скажемо, дві речі, на які ми звертаємо увагу і по якому критерію ми відбираємо».

За словами Антона Рекуша, за проживання, харчування, та навіть проїзд учасники вишколу нічого не платитимуть.

 

залишіть коментар