Після виборів депутатів у міськраді буде менше

Автор:     Опубліковано: 28 листопадаа 2014 о 19:05    439 переглядів

У міській раді в черговий раз засідали депутати. На 53 сесії загалом розглянули близько двохсот питань. Розпочали із змін у депутатському корпусі. Замість Романа Заставного та Тараса Юрика, які вирішуватимуть долю країни вже у Верховній Раді, у склад депутатів міської увійшли освітянин Олександр Остапчук та фінансист Віктор Шумада.

«39 «за», вітаємо наших шановних нових колег-депутатів».

За що відповідатимуть у якості депутатів, новоприбулі вже визначилися. Ставку роблять на те, чим займаються професійно.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, депутат Тернопільської міської ради:

«Скажу щиро, що я, в принципі, навіть не рахував ось ці номери, під якими ми йдемо, тому що пройшло вже майже 4 роки. Але, раз так сталося, значить, потрібно виконувати функцію депутата. Чим займатися буду? Ну, насамперед, я написав заяву про входження до комісії з питань освіти. Можна було, звичайно, якусь іншу комісію, але, в зв’язку з тим, що в освіті в нас, зокрема, в місті Тернопіль, є дуже багато проблем. Тому якраз в таких умовах підсилити ці актуальні питання, які, можливо, трохи полегшать нам краще виховувати дітей».  

ВІКТОР ШУМАДА, депутат Тернопільської міської ради:

«Буду працювати в комісії з питань бюджету. На мою думку, це така важлива комісія, де розглядаються питання взагалі життєдіяльності міста. Стосовно діяльності в принципі як депутата міської ради, буду намагатись слідкувати за тим, щоб робота стала більш прозорою, більш відкритою, щоби преса, громадськість мала доступ, скажемо, до того, що відбувається в міській раді».

Крім того, на сесії проголосували за зменшення загальної кількості депутатів міської ради наступного скликання, і прийняли звернення до обласної ради, аби там затвердили загальну кількість обранців – 40 осіб. Це, вважають представники місцевої влади, мінімальна кількість, передбачена для таких міст як Тернопіль.

«33 «за», прийнято»

Зменшення кількості депутатів, каже Сергій Надал, зможе покращити ефективність роботи міської ради.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«З повної кількості, 69 депутатів, реально присутні максимум 35-37 чоловік. І так відбувається практично кожної сесії. Особливо ті депутати всі, які були в Партії регіонів чи їхні сателіти – вони не ходять на сесії. Для чого тернополянам такі представники, яких ніколи на сесії немає. Відбуваються засідання депутатських комісій, комісії не можуть прийняти рішення, тому що немає кворуму через відсутність депутатів. Тому вважаємо, що буде більш ефективніше, якщо буде менша кількість депутатів, але ці депутати будуть більш відповідальними перед своєю громадою, і будуть краще працювати».

Внесли депутати і зміни до міського бюджету на цей рік.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

 «Додатково виділено кошти на фінансування закладів охорони здоров’я, а саме на енергоносії, забезпечити належне завершення року. Виділено кошти для створення електронної черги, електронної бази даних пацієнтів, і також електронна реєстратура, що має полегшити обслуговування людей в наших медичних закладах. Виділено кошти для  потреб охорони здоров’я для ремонту дитячої лікарні інфекційної».

Виділили також кошти на безкоштовне отримання ліків тернополянами, які мають таке право, оскільки, кажуть в міськраді, грошей на це з державного бюджету вже не отримують кілька місяців. Перепало і освітнім закладам – для забезпечення системами відеоспостереження та охорони.

Втім, більшість з розглянутих на сесії питань – традиційно, земельні. Зокрема, 122 учасники АТО, які подали всі документи на отримання ділянки, одержали перші рішення про їх виділення. За словами Сергія Надала, ще на минулому засіданні на ці потреби підготували 199 ділянок. Натомість звернень від учасників АТО наразі є вже понад три сотні. А тому на цій сесії визначили ще один земельний масив на 287 ділянок неподалік від попереднього, на вулиці Микулинецькій.

 

залишіть коментар