Сотні тернополян прийшли, аби вшанувати жертв Голодомору

Автор:     Опубліковано: 24 листопадаа 2014 о 19:05    301 переглядів

У Тернополі вшанували  пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років. Розпочали з молитви. На Театральній площі представники різних конфесій відслужили панахиду за всіма загиблими від голодної смерті. Священнослужителі вважають: важливо не забувати трагічні сторінки української історії, аби не дати їм повторитися у майбутньому. Адже зараз, як і тоді, наш народ винищують. І, напевно, лише тепер українці почали усвідомлювати сповна, що таке незалежність і якою ціною вона здобувається.

 НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Такої жорстокої наруги над українцями за всю тисячолітню історію, напевно, ще не було, коли у народу відібрали все, для того, щоб його знищити. Але Господь знищив цю державу, і дав нам можливість зараз відбудувати свою Україну».

Пом’янули загиблих під час Голодомору також хвилиною мовчання. Не зважаючи на негоду, на майдан прийшли сотні тернополян. Люди в знак пошани виклали кількаметровий хрест із свічок та колосків пшениці.

ТАМАРА:

«Ми сьогодні прийшли вшанувати пам’ять тих людей, які загинули у роки Голодомору 1932-1933 років. Ми не можемо залишатися байдужі, підтримуємо акцію вшанування пам’яті цих людей».  

ОКСАНА:

«Для того, щоб розділити всю скорботу від сьогоднішнього дня. Щоб якось своєю присутністю тут, своєю участю, хоча би такою мізерною, якось бути співучасником і тою людиною, яка може поспівчувати тим жертвам, які віддали своє життя без своєї на те волі».

Участь у вшануванні жертв радянського геноциду взяли і представники місцевої влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні потрібні наші молитви тим мільйонам, які невинно загинули від голоду. А нам, всім сучасникам, сьогодні потрібне самоусвідомлення. Самоусвідомлення відповідальності один за одного. Нас, сучасників, за прийдешні покоління.  Сьогодні ми звертаємося до Господа Бога і просимо Всевишнього, щоб він дарував прощення і упокій душам загиблих від голоду.  Сьогодні ми просимо Господа Бога дарувати благословення всім нам, сучасникам. Благословення на боротьбу, на працю і на життя».

Згодом учасники поминальних заходів пройшли колоною до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, що біля церкви Різдва Христового, де також помолилися за усіма загиблими.

 

залишіть коментар