Тернопільські діти можуть дізнатися більше про космос та зорі

Автор:     Опубліковано: 6 листопадаа 2014 о 22:21    403 переглядів

Ближче до зірок. У Тернополі вже близько двох місяців діє планетарій. Відкрили його на базі однієї з громадських організацій. Тут є плазмокуля, різноманітні ваги, за допомогою яких діти можуть дізнатися, скільки б важили на Місяці чи на Юпітері, костюм астронавта, моделі різноманітних космічних об’єктів та інші цікавинки.

 НАТАЛІЯ КУШНІР, адміністратор планетарію:

«Відвідання нашого планетарію для дітей є корисне тим, що вони тут можуть отримати набагато більший спектр інформації, ніж вони отримують в школах. Через те, що в школах нема стільки об’єктів, які стосуються астрономії, скільки є в нашому планетарії. Звичайно, ми в майбутньому збираємося трошки розширюватися, і в нас буде набагато більше об’єктів, але шкільна програма всіх цих об’єктів не передбачає».

Для малечі проводять екскурсії групами від 10 до 30 осіб. Триває вона, кажуть у планетарії, півтори години і умовно ділиться на 3 частини. Спочатку дітям розповідають про історію космосу і астрономію загалом, потім – показують фільм про Сонячну систему. Третя частина – практична: діти мають змогу доторкнутися до плазмокулі, подивитися у телескоп чи потримати в руках справжній метеорит.

 ЛЮДМИЛА МАРЧУК, екскурсовод планетарію:

«Дітки, в принципі, часто приходять, оскільки в нас є по 1-2 екскурсії в день, як на зараз,  інколи навіть є 3. Є в нас така освітньо-розважальна програма. Оскільки в нас спочатку йде теоретичне якесь з ними спілкування. Якщо дітки щось не зрозуміли, то вони після екскурсії підходять, я далі спілкуюся, оскільки на кожного, в принципі, я не можу розрахувати… І розважальна в тому, що це для них такі враження величезні, коли діти дивляться в справжній телескоп і бачать нашу галактику, Водоворот або Місяць, дивляться в біноклі. І, крім того, ми показуємо кілька експериментів».

Для діток, позбавлених батьківського піклування, екскурсії проводять безкоштовно. Під час нашої зйомки у планетарій прийшли в гості вихованці дитячого будинку «Віфлеєм». Кажуть: залишилися задоволеними.

 МАРЯНА:

«Мені сподобалось… Місяць найцікавіший. І там… Все сподобалося».

НАДІЯ ВОЗНЮК, директор дитячого будинку «Віфлеєм»:

«Це пізнавальна екскурсія. Вона необхідна і для подальшого їх життя, і для навчання. Дуже дякуємо за все».

В майбутньому, кажуть у планетарії, мають намір відкрити так званий «Експериментаріум», де діти зможуть проводити досліди, власними руками робити різні прилади.

 

 

 

залишіть коментар