Тернопіль співпрацюватиме з іспанською Мурсією

Автор:     Опубліковано: 24 листопадаа 2014 о 19:25    520 переглядів

Тернопіль співпрацюватиме з Іспанією. Цими вихідними у нашому місті гостювала делегація з міста Мурсія. Результатом відвідин стала угода про співробітництво з Тернополем. Її підписанню передував рік перемовин. До слова, в Мурсії проживають 6 тисяч емігрантів з України. З них близько 80-ти відсотків – вихідці саме з Тернопільщини.

 ВОЛОДИМИР КАШИЦЬКИЙ, начальник відділу міжнародного співробітництва і туризму міськради:

«Цей візит є першим, тому що місто Тернопіль започатковує в черговий раз пілотні проекти співпраці закордонних міст і держав з Україною. І започаткування співпраці Тернополя і Мурсії – це, якраз, є першим кроком до співпраці Іспанії і України».

Самі ж члени делегації кажуть: вбачають у нас неабиякий потенціал на шляху до європейської сім’ї.

ХОАКІН МОЙА-АНХЕЛЕР САНЧЕЗ, заступник мера Мурсії:

«В угоді, підписаній сьогодні з міською радою, ми бачимо багато можливостей. Це –  співпраця в різних сферах: гуманітарній, економічній, тощо. Ми готові надати інформаційну, економічну підтримку, бо вбачаємо в місті Тернополі і Тернопільській області величезний потенціал».

Підписана угода – це лише перший етап співробітництва. Наступне завдання – розробити конкретні напрямки співпраці.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«З паном заступником міського голови приїхали троє бізнесменів, які мають конкретні пропозиції до нашого тернопільського бізнесу. Сподіваюся, що вони зможуть між собою налагодити контакти, і ця співпраця буде плідною. Вони мають чудовий досвід по реалізації проектів, зв’язаних з водопостачанням, з теплопостачанням. Ми розраховуємо на те, що ті проекти, які має реалізовувати в Тернополі Світовий банк, ЄБРР, ми можемо врахувати їхній досвід, їхніх фахівців і спільними зусиллями ці проекти тут реалізовувати».  

ЛАРИСА ПОНОМАРЕНКО, президент Асоціації українців регіону Мурсія:

«Сьогодні ми привезли бізнесові структури. Але бізнес хоче ввійти в Україну саме тому, що, практично, у кожній бізнесовій структурі працюють українці, які починають з найнижчих, некваліфікованих робіт, і потім піднімаються. Є багато підприємств, де українці самі заснували вже в Іспанії»

За словами Сергія Надала, це буде не лише співпраця між двома містами, а й допомога сім’ям тих тернополян, чиї рідні виїхали до Іспанії. Тепер тернопільську делегацію чекають і в Мурсії – аби розпочату співпрацю зробити більш тісною.

 

залишіть коментар