У Тернополі мають намір запустити серійне виробництво буржуйок

Автор:     Опубліковано: 25 листопадаа 2014 о 19:10    435 переглядів

Логістичний центр допомоги бійцям АТО у Тернополі діє вже 4-ий місяць. Волонтери розповідають: доклали усіх зусиль, щоб налагодити контакти з бійцями та знайти тих, хто потребує допомоги. Кажуть, контактують з багатьма бригадами і об’їздили чи не всю зону військових дій. Не припиняють допомагати українським захисникам і пересічні тернополяни. На обидва склади Логістичного центру люди приносять  харчі, одяг, засоби гігієни.

 ТАРАС ГЕРМАН, волонтер:

«По взуттю – ми зібрали 222 пари тільки взуття, тих, щоб нам люди були дали. 3 200 гречки було зібрано. Більше 3 тисяч банок згущоночки було. Біля 300 керіматів. М’ясних консервів  – 4 з половиною тисячі майже. Рибних – майже під 4 тисячі консервів. Тобто, дуже велика кількість консервації. А скляної консервації – майже 8 тисяч банок скляної консервації».

Якщо хочете допомогти, зазначає Тарас Герман, не зайвим буде уточнити, що саме зараз необхідне нашим військовим. До прикладу, наразі достатньо зібрали круп та макаронів. Тому краще витратити гроші на щось інше. Схожа ситуація і з милом. Оскільки вже холодно, каже Тарас Герман, бійці практично не мають можливості ним користуватися. Відтак, доцільніше приносити  вологі серветки.

Займаються волонтери і збором коштів. За весь час роботи Логістичного центрумешканці міста та області пожертвували майже 760 тисяч гривень.

ТАРАС ГЕРМАН, волонтер:

«З них витрачено було на закупівлю теплого одягу, спальників, на, безпосередньо, транспортні витрати, по доставці інших речей, тих, що є потрібно, продуктів харчування 387 тисяч 941 грн. До нас надходили англійські фунти – 470, долари США – 2991долар, і 860 євро».

Продовжують волонтери і збір теплих речей для військових. Кажуть: 4 з половиною тисячі хлопців вже вдягнули. З принесеного тернополянами не викидають нічого: речі, які непридатні для носіння, використовують для інших потреб. До прикладу, зі старого пальто можна виготовити встілки для взуття. Зі світлої тканини – білизну. «Швейними» справами опікуються жінки. А чоловіки зайнялися виготовленням спиртівок для бійців.

ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«Хватає на 4 рази розігріти їжу. Тобто, ввечері він пішов на завдання, він поїв на базі. Зранку – поснідав, за допомогою спиртівки підігрів банку, обід, вечеря, ранок – і, в принципі, ввечері він вже повертається на базу. Кожна спиртовочка запечатана в окремий пакетик, щоби вона не натягнула вологи. Прохання до всіх, хто може виробляти це в себе вдома – будь ласка, виробляйте. Прохання до всіх бляхарів Тернопільської області, що займаються покрівельними роботами: як в вас є обрізки, телефонуйте, ми приїдемо заберемо». 

Одним з основних напрямків роботи залишається виготовлення польових пічок. Тернопільські «буржуйки», тішаться волонтери, є одними з найкращих. Відтак, їх мають намір виготовляти серійно.

ТАРАС БІЛАН, волонтер:

«В нас, для прикладу, ПТУ №4 зголосилося допомогти, вони будуть виготовляти рушта. Інша база, на ДБК, буде виготовляти дверки. Інша буде займатися зварочними роботами. Наше завдання тепер буде – просто координувати і, в принципі, найважча робота – це волонтерська, буде заключатися в тому, що балони потрібно розрізати».

Наразі, каже Тарас Білан, в зону АТО вже відправили більше 150 «буржуйок». Ще близько сотні хочуть передати найближчим часом. Усіх небайдужих тернополян волонтери просять приносити метал, арматуру та балони.

залишіть коментар