У Тернополі покажуть фільм про митрополита Іоана

Автор:     Опубліковано: 27 листопадаа 2014 о 19:03    409 переглядів

До 20 річниці від дня смерті та 85 річниці від дня народження митрополита Іоана – тернополянам покажуть документальний фільм пам’яті святителя. Про непересічну постать нашого земляка, документальний фільм та інші заходи в пам’ять про митрополита, в миру – Василія Боднарчука, далі.

З ініціативи Тернопільської єпархії Української православної церкви Київського патріархату фільм зняли ще під кінець минулої зими. Та в силу бурхливих подій у Києві не мали змоги запропонувати його до уваги глядача. Однак, владика Нестор каже, саме зараз важливо акцентувати увагу на світлих постатях видатних українців.

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«Ще з дитинства він любив церкву, дякував, співав в церковному хорі. Згадують, що в 6 років вперше прочитав «Апостола». І потім, коли досягнув повноліття, якраз була друга світова війна, а потім боротьба УПА проти радянських загарбників і тодішній Василь Боднарчук, разом зі своїм братом Іваном, вступив в ряди Української Повстанської армії і воював за визволення України».

Після війни, за участь в УПА, вони з братом відбували термін на мідних копальнях Караганди в Казахстані. Далі життєва дорога Василя Боднарчука тісно пов’язалася з церквою. Спочатку духовна семінарія, академія, згодом служіння священиком на Тернопільщині та Львівщині. Далі обрання єпископом житомирської православної церкви Московського патріархату:

НЕСТОР, Архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький (УПЦ КП):

«На прикінці 80-х років почалася боротьба за утворення незалежної Української церкви. Тоді цей рух починали виключно священики. Але без єпископа вони не могли бути церквою і вони тоді звернулися до владики Іоана, який перебував уже в той час на спокої, він погодився стати єпископом незалежної Української церкви».

Останні роки свого життя і служіння він був архієреєм Української православної церкви вже Київського патріархату. Владика Нестор каже, фільм про митрополита є спробою нагадати про несправедливо забуту постать нашого земляка, людини, яка боролася за українську самостійність та незалежність.

Кадри з фільму «Святитель і патріот» (2014)

«Так великими літерами вписане в історію ім’я людини, яка стояла біля витоків незалежної церкви, патріота своєї держави і святителя митрополита Іоана Боднарчука»

В рамках заходів до вшанування пам’яті митрополита сьогодні відбулася тематична наукова конференція. А сама прем’єра фільму відбудеться у п’ятницю 28 листопада у «Палац Кіно», що на вул. Івана Франка 8 .

залишіть коментар