У Тернополі регбісти боролися за «Кубок Галичини»

Автор:     Опубліковано: 25 листопадаа 2014 о 19:20    428 переглядів

Тернопіль на один день став центром регбійних змагань. 22 листопада у нашому місті провели відкритий чемпіонат області «Кубок Галичини» з регбі-7. Президент обласної федерації Сергій Колесник розповідає: започаткували такі змагання близько трьох років тому. Цьогорічний кубок, каже, «ювілейний» – його присвятили 10-й річниці заснування регбі в місті Тернопіль.

 СЕРГІЙ КОЛЕСНИК, президент Федерації регбі Тернопільської області:

«Класичне регбі – це регбі-15. Це грають команди, так, як в футбол грають: 2 тайми по 40 хвилин, 15 на 15. А регбі-7 – це скоротечна гра, це олімпійський вид, грають 2 тайми по 7 хвилин, грають 7 на 7. І одна хвилина перерви. І тому ці турніри дуже зручно проводити».

В чемпіонаті, окрім тернополян, взяли участь гравці і з інших міст Західного  регіону. Загалом – 8 команд.

СЕРГІЙ КОЛЕСНИК, президент Федерації регбі Тернопільської області:

«Грати буде 4 команди жіночі. Це дві тернопільські команди ТНЕУ. Буде команда із Хмельницька і команда із Львова. І 4 команди із чоловічих, 1998-1999 рік, юніори. Це команда буде із Хмельницького, команда із Івано-Франківська. Це – сильні команди, чемпіони України хмельничани. І тернопільські дві команди». 

Розпочали чемпіонат дівчата. Капітан тернопільської команди «Універ» Марта Возняк розповідає – перед кожними змаганнями сумлінно тренуються.

МАРТА ВОЗНЯК, капітан регбійної команди «Універ» (ТНЕУ):

«За тиждень до змагань в нас кожен день по два тренування. Ми готуємося інтенсивно, стараємося не пропускати нічого, стараємося дотримуватись режиму. А зараз в нас, можна так сказати, відпустка, то в нас 2 тренування в тиждень, ми собі підтримуємо свій фізичний стан. Якщо на вулиці, то загальнофізичні вправи, на дихання, а якщо в залі – то більш технічно працюємо, на тренажерах займаємось, з м’ячами».

Регбістка Ірина БилО серед своїх вважається ветераном – після закінчення університету вона не залишила рідну команду, а продовжує грати далі та ділиться досвідом з молодшими. Хоч регбі з вигляду спорт доволі жорсткий, дівчина каже – почувається в ньому добре.

ІРИНА БИЛО, гравець регбійної команди «Універ» (ТНЕУ):

«Дівчатам дуже в цьому спорті комфортно. Це розвиває витривалість, стійкість, дух боротьби. І зовсім не страшний вид спорту».

Регбі – унікальний вид спорту, переконаний неабиякий його шанувальник, політик Степан Барна. Каже: це – джентльменська гра для хуліганів.

СТЕПАН БАРНА, прихильник регбі:

«Більше, ніж впевнений, що цей спорт здатний сформувати добрих хлопців, добрих військовослужбовців, і чудових спортсменок, котрі є тут, грають разом з хлопцями регбі, і показують, що це, насправді, є достатньо аристократичний вид спорту».

 

залишіть коментар