Тернопіль хочуть зробити центром проведення міжнародних чемпіонатів. На черговій сесії облради депутати затвердили програму розвитку водних видів спорту в області на 2015-2018 роки. Представники місцевої влади розповідають: до облради та облдержадміністрації звернулися представники 5-ти федерацій з пропозиціями щодо проведення у нашому місті змагань різних рівнів, зокрема, і чемпіонатів світу. Придатним для цього місцем вважають Тернопільський став. Однак, хоч потенціал – неабиякий, щоб проводити такі змагання на належному рівні, кажуть в облдержадміністрації, потрібна й відповідна інфраструктура.
ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:
«Саме основне питання – це, власне, створення достатньої інфраструктури для проведення таких змагань, розміщення учасників, всі відповідні вимоги, які ставлять федерації для проведення змагань різних рівнів».
Новоприйнята програма передбачає, насамперед, створення комунальної установи – Центру розвитку водних видів спорту, а також реконструкцію тернопільського веслувального каналу. Його спорудження, каже Леонід Бицюра, розпочали ще у 1988. Втім, зараз канал знаходиться не в найкращому стані.
ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:
«Вже до 1992 року, дійсно, в нього вже був стан готовності 60 %. В період з 1992 року цей канал, трибуни активно розкрадалися за, скажемо, бездіяльності владних структур. Відповідно, дійсно, ми відстали від тих самих білорусів, де був аналогічний проект реалізований».
Голова колегії суддів України з веслування на байдарках і каное Богдан Балабан розповідає: Тернопільщина має неабиякий досвід в проведенні міжнародних змагань. Подібні тут відбувалися ще понад два десятки років тому.
БОГДАН БАЛАБАН, голова колегії суддів України з веслування на байдарках і каное:
«На ці змагання приїжджали європейські країни, приїжджали уже наші друзі сьогодні прибалти. І в подальшому, коли запрацює цей наш канал, як веслувальний, але, крім того, я так думаю, що цей канал буде як культурно-спортивний центр. Не тільки як для проведення змагань, а також і для відпочинку, для проведення різних спортивних заходів і інших, для населення області, для дітей, для інших спортивних шкіл».
Крім того, планують відремонтувати навчально-тренувальну веслувальну базу обласної спортивної школи «Буревісник».
Втілення ж в життя програми загалом, вважають в облдержадміністрації, дасть змогу не лише готувати спортсменів належного рівня, а й допоможе залучити населення до систематичних занять фізичною культурою, а Тернопіль зробити більш привабливим для туристів та інвесторів.Адже, якщо задумане вдасться реалізувати, то вже невдовзі наше місто прийматиме спортсменів як з України, так і з-за кордону.
ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА:
«Наша основна задача – це до 18 року, а саме, за рахунок 15, 16, 17 і початку 18 року підготувати всю необхідну інфраструктуру для якісного проведення Чемпіонату України з веслування на байдарках і каное, Чемпіонату України з веслування на човнах-драгонботах, Чемпіонату світу по ловлі риби».
ЛЮБОМИР ШИМКІВ, Почесний президент обласної федерації риболовного спорту:
«Було погоджено про те, що тут буде проводитись Чемпіонат світу, відповідно, при підготовці певній, по фідеру. Наші досягнення по фідеру і та акваторія, про яку ми сьогодні ведемо мову, дозволяє провести і Чемпіонат світу зимовий. От, Тернопільщина виграла 2 таких тендери».
Коштів для реалізації програми потрібно немало, кажуть представники обласної влади – понад 300 мільйонів гривень. Втім, з бюджету планують взяти лише трохи більше 2-ох.
ВІКТОР МАЦИКУР, директор департаменту усправах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту ОДА:
«В нас є чітке переконання, що, якщо об’єднати ресурси, ресурси, які ми можемо отримати з місцевого бюджету, інвесторів, які можуть вкласти кошти, ми можемо цей проект зробити, і ми повинні його зробити».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.